Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-ből és szorongásból van...

OCD-ből és szorongásból van itt olyan akinek sikerült meggyógyulnia?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan??? Számomra lehetetlennek tűnik olyan erős a szorongásom és 4 magánorvos se tudott segíteni...
2021. márc. 10. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig klinikai szakpszichológus, akik kognitív-viselkedésterápiával foglalkozik, az tudna ilyenben segíteni (szó szoros értelmében nem orvos, mert azok a pszichiáterek, akik gyógyszeresen max elnyomni tudják a tüneteket). Egyébként nem lehet az OCD-ből "meggyógyulni", hanem meg kell tanulni hozzá azokat az eszközöket, amivel meg lehet küzdeni vele és gyakorolni kell. Ezáltal teljesen tünetmentes, normális életet élhet valaki.
2021. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az segitett, hogy megneztem tobb reszt a TLC-n ami ezzel a betegseggel foglalkozott. Amikor kivulrol lattam masiknal ezeket a dolgokat, rajottem, hogy nalam sincs semm ertelme. Valamint amikor felkoltoztem Pestre, rajottem, hogy minden koszos es lehetetlen elkerulni. Valamint ez fejben dol el, ott kell magadban eldonteni, hogy ertelmetlen amit csinalsz.
2021. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bulcsando válasza:
Szerintem ha tudsz mással foglalkozni az segíthet , vagy ha egy időre eltudod kerülni azt ami kiváltja belőled . Nekem is vannak ilyenek mostanában például bizonyos helyeken nem merek rendesen levegőt venni , és ez egészen felizgat amíg ott vagyok olyan mint ha erős stressz alatt lennék mint ha futnék és egyáltalán nem tudok figyelni olyankor , de szerintem nálam ezek azért vannak mert nem tudtam semmit se csinálni jó ideje és elkezdtem magam lebontani tudat alatt mivel valamit mindig tenni kell , de az durván hangzik hogy ne lehetne ebből kigyógyulni . Neked mi a bajod pontosan mi váltja ki belőled a rosszul létet ?
2021. márc. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült. Nem volt könnyű, sokszor azt hittem, beledöglök és feladom. Napi 3 mg Rivotril mellett is erős pánikrohamaim és sokszor erős szorongásom volt.


Sok minden kellett hozzá:

1. Sport, nagyon sok sport

2. Légzőgyakorlatok, állandóan, amikor azt hittem megzavarodom, és kiugrik a szívem, akkor is a légzőgyakorlatokat végeztem.

3. Sok támogatás: családtól, barátoktól, sorstársaktól

4. Vitaminok, gyógynövények

5. A legfontosabb: kognití pszichoterápia. Én rengeteg mindent elolvastam, és ezután megkerestem Magyarország legjobb, erre szakosodott pszichiterapeutáját. Azt hittem, horror összeget fog kérni. Tévedtem. Megkérte az árát, de nem volt horrorisztikusan sok. 12 másfél órás ülésen voltam nála, 12 héten át. Már az első alkalom után úgy éreztem, nekem ez jó, segít. Hétről hétre jobban lettem. Azóta is áldom a nevét.


Ki lehet gyógyulni, én vagyok rá az élő példa. Ennek már három éve, és azóta egy szem dilibogyót nem vettem be!

2021. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező ha neked semmit sem használ a gyógyszer amit az előző kérdésedben is írtál akkor ne pszichiáterez menj hanem pszichológushoz. Plusz amit előttem írtak.
2021. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy meggyógyultam, a nagyon stresszes időszakokban még előjön, de közel sem olyan durván, mint régen.

Nekem az segített, hogy úgymond tiszta lappal kezdtem. Új iskolába járok, kerülöm a stresszhelyzeteket, illetve fejben elhatároztam, hogy fokozatosan csökkentem az OCD által kiváltott szorongásaimat. Sorban, szép lassan próbáltam elhagyni a kényszereimet. Nem mondom, tényleg nagyon nehéz volt, de megérte. Régen még a sétálás, a pislogás és a levegővétel is kényszeres volt nálam. Mára meg a legnagyobb problémám az, hogy öt percen belül már hatodjára ellenőrzöm a táskám, hogy benne van-e a telefonom (ami akár még hasznos is lehet néha).

Ehhez mentális erő kell. Döntsd el, hogy te nem fogod hagyni, hogy az agyad az akaratod ellenére befolyásoljon téged. Gondolom mindenkinek más, de nekem az segített ebben, hogy érveket mondogattam magamban, hogy miért nem lesz baj, ha nem csinálom meg ezt a kényszert.

Amúgy a sport is biztosan tudna segíteni. De ez ugye a stresszt vezeti le. A legeslegjobb, ha elkerülsz mindenféle stresszforrást. Minél nyugisabb az életed, annál könnyebben kontrollálod az érzelmeid, és ezzel együtt a mentális dolgaid.

Nekem nem segített semmilyen szakértő vagy gyógyszer, magamtól kellett rájönnöm a módjára. De ez bizonyítja azt is, hogy tényleg minden csak döntés kérdése.

2021. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló, leírod kérlek az orvos nevét?
2021. márc. 16. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!