Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt aki sokéve tartó pánikbet...

Volt aki sokéve tartó pánikbetegségből és mindennapos szorongásból teljesen meggyógyult?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy sikerült? Már annyira szenvedek ettől az állapottól, hogy szinte nincs is életem. Illetve egy kínlódás az egész. A fordulj szakemberhez hozzászólásokat légyszi ne. Mert már fordultam többhöz is, de semmit nem használt.

2019. márc. 30. 11:30
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Hát...velem így volt, de nem biztos, hogy tudok érdemben segíteni. Az első lépés az volt, hogy leálltam a gyógyszerrel (csak Ataraxot szedtem, semmi extra, minden orvos szerint kb. placebo) de nekem még ez is gondot jelentett a munkám során (az akkori munkám bölcsiben volt gondozónő, nem tudtam ellátni rendesen a munkámat, annyira "leszedált" a gyógyszer). Így elég hamar elhagytam a gyógyszert, nem volt egyszerű, de erőt vettem magamon.

A huzamosabb megoldást a párkapcsolatom jelentette, azóta pedig szinte nulla pánikrohamom van, hogy elköltöztem otthonról, és összeköltöztem a párommal...

Szóval nálam betudható a problémám, körülményeim megoldásának...ha minden változatlan maradt volna, nem tudom hogy másztam volna ki belőle.

Nem volt nagy segítség, tudom. De fontos megtalálni a probléma gyökerét, és azon segíteni, változtatni...

2019. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az elfojtásokat okát kell megszüntetni. Csak így lehetséges.
2019. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva ("Hogy sikerült?") én akkor is csak azt tudom írni: szakemberhez fordultam. Pszichológushoz. Eljártam terápiára, igen, évekig tartott, de sikerült teljesen újraépíteni a személyiségem. Nagy munka volt, fájdalmas, de megérte, mert közel 20 évnyi pánikbetegség után teljesen kigyógyultam belőle.
2019. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem szedek/szedtem semmilyen gyógyszert. Frontint próbáltam 0.25 pár napig de csak álmos voltam tőle nagyon, nem segített semmit. Már jártam 3 pszichológusnál. Fél évig, egy évig, a harmadikat inkább hagyjuk. Az egy elmebeteg volt. Már nem a szüleimmel élek szerencsére, mert bántalmaztak, aztán odaadtak a nagynénémnek aki már meghalt. Kb. Senkim nincs. Plusz ért pár éve egy nagyobb trauma. De már előtte is nagyon rossz volt 10 éve. Azóta meg már annyira rossz, hogy a munkámat is alig tudom ellátni. Gyakran érzem, hogy fogalmam sincs másnap, hogy fogok kimenni az utcára. Pedig szeretnék még boldog lenni meg élni. De ötletem sincs mit tehetnék magamért. Hogy miért jutottam ide azt tudom, de azt nem hogy tudnék kimászni belőle.
2019. márc. 30. 14:57
 5/21 anonim ***** válasza:
Az első két pszichológusnál mi volt a gond? Mennyire tudtál szembenézni a problémáiddal, megnyílni, bevonódni a terápiába? Mert ez nagyon sokat számít... ha valaki úgy jár terápiázni, hogy csak felszínesen cseveg és attól várja, hogy jobb legyen, az nem működik. Egy igazán hatékony terápia nagyon fájdalmas, sebeket szakít fel, de ettől lesz idővel jobb. Sokkal jobb.
2019. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
1. Rengeteg hülye tesztet töltetett ki velem. Őszintén elmondtam mindent amit éreztem. De egy idő után azt mondta a pszichológus, hogy nem tud nekem segíteni. 2. Megkerdezte hogy vagyok miután leültem és ennyi. Meg sem szólalt 45 percig. Ezt játszottuk 1 évig. Aztán meguntam. A falnak itthon is tudok beszélni. Hiába tettem fel kérdeseket semmire nem adott választ. Időpazarlás volt az egész. 3. Elmebeteg szőke tyúk aki a 15 perces alkalmakat végig telefonálgatta vagy a kávéját szürcsölte nagyokat ásítozott és Laurának hívott. Még csak nem is hasonlít a Laurára a nevem. Ja és minden szavamat írta a gépébe mintha egy kihallgatason lennénk. Vegül orditozott velem és kirúgott mikor megkérdeztem csoportos terápiára lenne e lehetőség esetleg. Egy elmebeteg volt. Azóta hallani nem akarok pszichológusokról.
2019. márc. 30. 15:25
 7/21 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy ezek után csalódtál, de azért nem minden pszichológus ilyen, sőt... Igen, vannak kóklerek, akik elveszik az ember kedvét, csak az a gond, hogy így pont azt nem találod meg, aki tényleg tudna segíteni...

Én is ismerek több olyan embert, akinek korábban rossz tapasztalatai voltak, de aztán megtalálta azt az egyet, aki tényleg segített. Ez azért egy kicsit olyan, mint a párkapcsolat... attól, hogy valakinek az első x kapcsolata nem működik, még nem jelenti azt, hogy soha nem lesz működőképes...

2019. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Annál is pont ugyan ez van....

Azért egy pszichológus elkér 10ezret egy alkalomra minimálbérből annyira nincs kedvem tovább kísérlezni....

2019. márc. 30. 17:22
 9/21 anonim ***** válasza:
22%
Hát, azért egy sikeres terápiát követően (sőt, már közben) valószínűleg nem minimálbért keresnél, de te tudod... Én nagyon rossz anyagi körülmények között vágtam a terápiába és menet közben lett annyi életerőm és önbizalmam, hogy apránként meg tudtam teremteni a létbiztonságot.
2019. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Ha pszichiáterhez mentél volna már rég jól lennél.
2019. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!