Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az beteg dolog, ha valaki a...

Az beteg dolog, ha valaki a saját halálával viccelődik?

Figyelt kérdés
Én nem mindig viccelődök, hanem sokszor rendesen kívánom azt, hogy bárcsak meghalnék, de sosem tudnám megölni magam, de közben meg mégis utálom magam. Ezt ugyanúgy mondom a családom előtt is, akik mondták, hogy pszichiáterhez kéne vinni engem, mire én mondom, hogy csak viccelek. Igazából olyankor talán mégsem viccelek, de nem ölném meg magam, vagy ilyesmi. Szóval ez normális, hogy ilyeneket gondolok és mondok magamról (másoknak is)? Mert alapjáratban én szeretem a morbid (fekete) humort, és esetleg lehet annak van köze hozzá, hogy ilyenekkel "poénkodom". Jó, mondjuk volt olyan is, hogy fenyegetőztem, hogyha ez nem lesz, akkor én bántom magam, és végül kajakra elkezdtem félig erőből ütni magam az ő szeme láttukra. Ez nagyon beteg dolog már? Amikor ilyeneket teszek azért, hogy megkapjam, amit akarok, annak ellenére, hogy úgy érzem, egy darab szar értékével sem érek fel? 16/L
2021. márc. 10. 18:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ha nem érzem jól magam a bőrömben.* (Előbb kifelejtettem egy szót.)
2021. márc. 10. 22:23
 12/16 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy nem tudnak rajtad segíteni.

Csak a megfelelő szakembert kell megtalàlni.

Ugyan az ember hiába mondja meg előre a dolgokat, álltalában az emberek a saját kárukon tanulnak. Szerintem még időben vagy, hogy segítséget kérj, és kapj. Szerintem csak romlani fog az állapotod. Ne haragudj, hogy ezt írom, de hasonló folyamaton mentem keresztül. Ha Téged támogatnak, hogy szakemberhez járj, akkor menj el. Mert mikor majd már még ennél is jobban szenvedsz magadtól, sajnálni fogod, hogy nem kezdtél magaddal valamit hamarabb...

2021. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12 Én már voltam mélyponton pár éve. Ahhoz képest most nem is tűnik olyan nagynak a gond. De ez inkább csak ilyen elfojtás. Néha jön elő, de akkor nagyon erőteljesen.

A szakemberekben nem bízom. Úgy értem azokban, akiknek fizetni kell. Ha ez a munkájuk, akkor ez azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel nem is gondolja olyan fontosnak a páciense mentális egészségét meg életét, mint egy "hétköznapi" ember.

Én interneten keresztül írok egy személlyel, aki nem hivatásos pszichológus, de valamennyire mégiscsak ért ehhez. Tudomásom szerint nem foglalkozott még mással ilyen ügyben. Teljesen ingyen, ráadásul anoním. Így ráadásul el merem neki mondani a legféltettebb titkaimat is. De nekem még így is nagyon nehéz. És ha ez sem fog segíteni, akkor semmi sem.

Ezt a kérdést egyébként nem kellett volna kiírnom, csak teljesen kifordultam magamból, és csak a kétségbeesésem miatt kérdeztem rá. Itt nyilván nem kapok egy választ sem, ami valóban segítene is. Különben sem lehet ilyen komoly dolgokat pár mondattal helyrehozni.

2021. márc. 14. 21:46
 14/16 anonim ***** válasza:
Tehát nem voltál szakembernél, de belelátsz a dolgokba. Gratu. Remélem más szakák embereibe nem taposol így bele. (igen, vannak szar szakemberek, de a jók is. ÉS ők azért jók, mert szeretik és időt szánnak rá sokat, valambiől pedig meg kell élni, ingyen nem csinálhatja főleg ilyen sok időt rászánva)
2021. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Mindegy. Túl fiatal vagy még. Majd ahogy fejlődik a személyiséged, másként fogsz gondolkodni. Most ezt kell megélned. Nincs gond ezzel sem. Az jó, ha találtál Valakit, akinek legalább írhatsz. Azért vigyázz magadra!
2021. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
#14 Voltam általánosban iskolapszichológusnál, és mindent, amit elmondtam neki, azt visszahallottam vagy a tanároktól, vagy a szüleimtől... És egyáltalán nem volt elfogadó velem, még engem cseszett le, amiért más vagyok. Ő faggatott engem, hogy miért nem csinálom azt, amit a többiek... Akkor azt hittem, hogy örökre megutáltam az ilyen embereket. De szerencsére a segítségemre sietett ez a személy, akivel jelenleg is tartom a kapcsolatot. Nem mondom, hogy eddig olyan sokat segített volna a lelki bajaimban, de nekem az is bőven elég, hogyha van, aki meghallgat engem, és teljesen objektíven tud hozzám állni, és nem szid le, ha olyat mondok magammal kapcsolatban, ami neki nem tetszik.
2021. márc. 14. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!