Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom magam elhatáro...

Miért nem tudom magam elhatározni annyira, hogy teszek is érte?

Figyelt kérdés

Korábban szeretnék lefeküdni, de hiába, nem tudom rávenni magam sehogy.

Próbáltam, hogy korábban kelek napokig. Nem jött be, csak iszonyat fáradt lettem, reggel mint a hulla, estére/éjjelre meg felpörögtem.

Próbáltam fokozatosan, mindig kicsit előbbre állítani keléskor az órát, este ugyanúgy ment minden változatlanul.

Próbáltam lefárasztani magam napközben, fizikailag is, szellemileg is, nem jött be. Próbáltam álmosító teákat, az se jött be.

Én úgy gondolnám, hogy csak elhatározás kérdése lenne, de nálam ez mégse történik meg, és nem tudom miért, mikor mellette meg teljesen kimerítem magam...


2021. márc. 13. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam sokáig, de rájöttem, hogy két dolog okozza ezt: a magnéziumhiány, illetve hogy este az internet előtt próbálok elaludni. A tervezett alvás előtt egy idővel mindig el kell vágni magad a képernyőktől és szedni a vitaminokat.
2021. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó irányokban vagy csak tarts ki kicsit.


Nálam az kulcs, hogy kikapcsoljam a laptopot egy korai időben, és a telefont se vigyem ágyba. És ha nem tudok aludni bármi más csinálhatok, csak semmi net vagy számítógép. Szerintem ezek kavarják fel valahogy a dolgokat.

2021. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mint jelent nálad a "korábban", mit jelent a "később"?
2021. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A korábban az éjfél előtt lenne.

Jelenleg 1-ig pörgök.

Pontosabban az agyam pörög.

2021. márc. 14. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Ha tudatosan megváltoztatod a bioritmusodat, akkor az agyad (elméd) is alkalmazkodni fog hozzá.

Nem ő uralkodik rajtad, hanem te rajta, mert több és hatalmasabb vagy nála.


Érdemes egy elcsendesedőbb időszakot tartani 11 körül, ami előkészít az alvásra. Ha kell, stresszoldó gyakorlatokat is alkalmazhatsz. Egy idő után hozzá fogsz szokni az új rendhez.


Régen én is minimum az éjfelet megvártam, mert azt gondoltam, "képtelen lennék előbb elaludni". Ma már úgy alszom olyankor, mint a kisnyúl, és 11 körül már meglehetősen álmos vagyok.

2021. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!