Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem az öngyilkosság az...

Úgy érzem az öngyilkosság az egyetlen kiút de nem bírom megtenni, miért?

Figyelt kérdés

Elterveztem, hogy fogom csinálni és olyan nyugodt lettem miután meghoztam a döntést mint talán még soha de mégse mertem megtenni.

Nem hiszem el, hogy még erre is képtelen vagyok :(

Annyira elszomorít, hogy tovább kell élnem egy olyan világban ahová nem vagyok való.

És nem segít senki :(



2021. márc. 13. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mi a baj, miben kellene segíteni?
2021. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Az öngyilkossághoz beszűkült tudatállapot kell.(Ti. amikor nem látsz más kiutat.)
2021. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
92%
Hidd el, ez nem kiút! Mi a baj?
2021. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon magányos vagyok, mindig is az voltam és ezt már nem bírom olyan jó lenne, ha valakit érdekelnék de így, hogy senkinek nem hiányoznék nem teszek rosszat senkinek jó lenne ha sikerülne mert már nem maradt boldogságom semmiben. Közösségbe se tudok menni a vírus miatt :(

Kilátástalan az egész. Szerintem a fájdalomtól félek az a baj vagy, hogy nem sikerül

2021. márc. 13. 22:44
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Most legyünk őszinték egymással. Azért vagy itt, hogy jobb ötletek után kutass, esetleg beszélgetni szeretnél ezzel kapcsolatban? Mindkettőre vevő vagyok. Írhatsz privit is, ha szeretnél.
2021. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
Kedves kérdező, hívj mentőt tudnak segíteni!
2021. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Kérlek hívd őket fel, ha nagyon kilátástalan minden. :(

Jobbulást!!!

2021. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Az az igazság, hogy sajnos ma ez egy reális állapot, tulajdonképpen ebben a világban szerintem a társadalom egyharmadának nincs kedve élni, ha jobban körülnézel, nincs is miért. Én is hasonló cipőben voltam, és az egy amit tehetsz, hogy leülsz és vársz, amíg a világ jobb lesz. Kinek van kedve nem érezni illatokat, szagokat, utazni csak oltással, stb., szóval ha nem is látsz sok értelmet, vedd úgy, hogy látod a világot, ahogy épp esik szét, már csak az miatt megéri élni, hogy elmondhatod egyszer akár egy másik párhuzamos világban, hogy itt ez és ez történt. Nem hiszem, hogy ma lehetne élni boldog családos életet. Ez mára már elmúlt, kiment a divatból, el lett lehetetlenítve. Nagyjából ilyen posztapokaliptikus világot élünk jelenleg, ahol a társ és család csak hátráltató tényező. Ezeket vedd szem elé, és életben maradsz.
2021. márc. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Gyenge vagy hozzá, hogy megtedd ilyen egyszerü. Mondjuk át tudom érezni mert velem is ugyan ez volt, elterveztem, megnyugodtam de nem mertem megtenni, mert mikor elkezdtem vágni a karomat még abban az idegösszeomlásos, benyugtatózott tudatállapotban is elég erős fájdalmat idézett elő és nem mertem megtenni, fegyvert sajnos nem sikerült szerezni, így sajnos nekem is tovább kell élnem. Mondjuk nekem gyógyíthatatlan mentális zavarom van, ami napi szinten elviselhetetlen szorongással jár.
2021. márc. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem véletlenül születtél ebbe a világba, és éáppúgy idevaló vagy mint bárki más.

A magányosság a kapcsolati tapasztalás iránti vágyból fakad, erre pont nem megoldás elhagyni ezt a világot.

Önmagad megismerésébe fektess energiát, tanulmányozd pl. a buddhizmust, mert jó gondolatok vannak benne arra vonatkozólag, hogy a boldogságot elégedettséget hogyan lehet elérni külső tényezőktől függetlenül a belső erőforrásokra támaszkodva. Rengeteg lehetőslget horddoz a mostani állapotod önmagad megismerésére.

Te valójában nem is akarsz ögy. lenni, mert át akarod ruházni a döntés felelősségét másra.

2021. márc. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!