Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mast is szet**** az elet?...

Mast is szet**** az elet? Hogyan orzitek meg a mentalis epsegetek ha mar mar tobb 10 eve folyamatosan osszecsapnak felettetek a hullamok?

Figyelt kérdés

26 ferfi vagyok. Tobb mint 10 eve folyamatosan ki*** velem az elet. Pedig voltak nagy terveim pl. jol tanulni + foiskolara menni + parkapcsolat + gyerekek. Ehelyett csaladi problemak tragediak betegseg depresszio es rengeteg szivas jutott nekem + mar kamaszkent szarra dolgozhattam magam betegen. Most lennenek lehetosegeim de mar nem tudok veluk elni mert erzelmileg es egeszsegileg is eleg rossz allapotban vagyok.

Pszichoterapia nem jatszik: 2 helyen leraztak + 1 nem valt be (meg csak vmi vegyszer sem irtak fel, siman elkuldtek). Egeszsegugyi problemamat nem reszleteznem (jarok orvoshoz es figyelek az eletmodomra de nem segit).

A valaszoknak orulok, de ne sertodjetek meg ha mar ejjel mar nem valaszolok. Probalok aludni csak ezt most vhogy felalomban ki kellett adnom magambol.



2021. márc. 14. 01:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem ovódás korom óta kényszerbetegségem van, emellett az iskolában végig terrorizáltak. Jelenleg 26 éves vagyok minden napom egy szenvedés és szorongás. Állandó kényszergondolatok és az eztr követő szorongás. Én is voltam már vagy 4 magánorvosnál egy rakat gyógyszerrek próbálkoztak és gyógyíthatalan vagyok, mivel egyik se használt. Jelenleg nem szedek semmit és nem látok más megoldást mint az öngyilkosságot. Nem tud semmi boldoggá tenni, nem érdekel semmi se.
2021. márc. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1.: :-( Hat ez kemenyen hangzik. Nekem a thalassa hazat vagy tundehegyet javasoltak, csak eleg kellemetlen egeszsegugyi problemam van (most nem mentalis hanem teljesen mas betegsegre gondolok) ezert nem hiszem hogy jo otlet befekudni. Majd konzultalok veluk.

Sztem probald meg te vmelyiket. A thalassahaz nekem sokkal szimpatikusabb, de ok egy alapitvany (gondolom illik vmennyivel tamogatni oket ha befekszel), a tunderhegy ful allami. Persze ha te is egyedul elsz erdemes azert tartalekolni vmit hogy tudj utana alberletet fizetni meg azert ne a 0-rol indulj utana.

Ha vege lesz a pandemianak a thalassa hazban lesz bejaros verzio is. Persze ugy tudom ez is sok idot elvisz minden nap. En ebben remenykedem, kozel lakom es vhogy a melot is meg fogom mellette oldani.

Ha meg kimegy ejjel pisilni a szomszed (mindig felebreszt XD) akkor ranezek a posztra.

Kitartas

2021. márc. 14. 02:53
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű feladat, de igazából egyetlen dolgot tehetsz, elengedni a vágyaidat, minden nap elvégezni a dolgodat, és mint egy külső szemlélő, kíváncsian figyelni, és várni, hogy mit hoz az élet számodra. Az, hogy most szörnyű, nem jelenti azt, hogy később x év múlva is ilyen borzasztó lesz minden. Ha tudsz, mindenképpen sportolj valamit rendszeresen, ha más nem, futás vagy gyaloglás is már némi boldogsághormont termel amire szükségünk van. Tartsál ki, bíznod kell magadban és hogy később minden jobb lesz!
2021. márc. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy, hogy kitartok, és igyekszem a helyzetből kihozni a legjobbat. Fiatalon meghalt a feleségem, az apám, nekem is volt balesetem, súlyos- életveszélyes betegségek, stb. Küzdök és igyekszem megtalálni az apró örömöket is, pl egy kávé, finom étel, vagy jó film. Nem vágyok már bulira, meg tüzijátékra, egy csendes sétától is fel tudok töltődni. Nem szórakozni születtünk a Földre, sok szenvedés, baj, probléma van, de küzdeni kell. Találni kell örömöket, értelmet, célokat, és azok segítenek. Valaki kutyázik, más makettezik, videójátékozik vagy olvas. De lehet építeni házat, motort, madáretetőt, kinek mihez van kedve, tehetsége, pénze.
2021. márc. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Esetleg tanulmányozd a buddhizmust. A boldogságot, elégedettséget, harmóniát, beső békét nem külső tényezők együttállásában fogod megtalálni, hanem a belső világod rendezésében. Minden helyzetben vannak lehetőségek.
2021. márc. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet de a buddhizmus számomra nehezen azonosulható. Nagyok az ellenérzéseim. Leírom őket röviden de nem akarok vele senkit megbántani.

Nekem azok az ismerőseim akiket boldognak és kiegyensúlyozottnak látok egyben sikeresek is. Általában jó háttarük volt, néha kevésbé jó de sikerült kitörniük. A buddhizmus nekem kudarckerülésnek tűnik. Lemondanak az élet legfontosabb dolgairól nehogy kudarc érje őket. A buddhista országokban nagy a nyomor is. Nehéz elképzelni hogy a vérhassal küzdő, szülők nélkül tengődő kisgyerek örül annak hogy buddhista országba született. És még szerencséjük van, mert a legtöbb buddhista országban nincs fagy.

2021. márc. 14. 14:08
 7/16 A kérdező kommentje:
Az igyekszem a helyzetbol kihozni a legjobbat egy jo tipp :-) En is ezt tedzem, de nehez.
2021. márc. 14. 14:18
 8/16 A kérdező kommentje:

Komolyan miert retkes istenert kell vegigcsinalni ezt az egeszet? Most komolyan az eletoszton meg a halalfelem miatt erdemes vegcsinalni ezt a kilatastalan szart?

Nem akarok megdogleni de elni se. Nincs vmi alternativa?:-S Komolyan, mar olyan mennyisegu problemam van hogy annak a megoldasara 10 elet is keves. Az evek repulnek en meg kinlodom. Komoly beteg vagyok kepzetlen es csoro. Pedig meg volt a szandek es a kepesseg is hogy jobbat kihozzak a dologbol. De hat a kornyezet meg a korulmenyek mar reges regen legyoztek. Mar kozelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz es meg mindig nem jutottam elore. Az egesz 26 evem elszallt a p**ba es minden percet ruhelltem.

2021. máj. 12. 03:53
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha holnap is ennyire basz az ideg a meloban mindenkit elfogok kuldeni az anyjaba.
2021. máj. 12. 04:20
 10/16 A kérdező kommentje:

Jah es hogyabreben van hogy facebook tarskereson csak topmodel foiskolat vegzett sikeres nok vannak? Rohattul elveszi az onbizalmamat. Dobjon mar fel nehany hozzam hasonlo nyomorultakat. Csak en vagyok ennyire elbaszott?

Phasom holnap rohatt masnapos leszek.

2021. máj. 12. 04:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!