Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet egy ilyen fóbiát/fé...

Hogy lehet egy ilyen fóbiát/félelmet "gyógyítani"?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy nem is tudom mi az ami nekem van, megpróbálom leírni, talán fóbia. A lényeg, hogy körülbelül 11 éves voltam amikor egy iskola orvos megvizsgálta a pajzsmirigyemet egy ilyen rendszeres éves vizsgálaton és nagyobbnak ítélte meg mint a normális, ezért mindenfelé elküldött. Anyukám el is vitt endokrinológushoz és az egyik doktornő koponya MRI-t is kért, hogy nincs-e agytumorom ami kihatna a pajzsmirigyre. Ettől már akkor nagyon megijedtem, de az MRI alatt pánikrohamom is lett, és emlékszem a rettegésre amit akkor éreztem. Utána pedig az eredményre is várni kellett jó sok hetet. És az alatt az idő alatt magamban azon rettegtem, hogy nekem biztos rákom van és megfogok halni. Nagyon féltem, és aztán amikor visszamentünk kiderült, hogy semmi bajom nincs az ég világon, tehát az egész felesleges volt. De ez annyira megrémisztett, hogy azóta periodikusan előjön nálam ez a beteges szorongás és félelem a ráktól. Még csak nem is a haláltól, hanem konkrétan ettől a betegségtől. Vannak jobb időszakok, amikor valami nagyon lefoglal vagy épp más miatt stresszelek akkor nem is gondolok rá. De vannak nagyon rosszak is, amikor egy egyszerū mindennapos tünetbe pl.köhögés is képes vagyok a legrosszabbat látni és amíg orvos nem igazolja, hogy tényleg nem komoly, addig ezen kattogok. Lehet, hogy nevetségesnek tūnik a dolog, és valahol az is, mert logikusan végiggondolva tudom, hogy a nem létező problémák miatti aggódás teljesen felesleges és káros is, de ha valami előhozza ezt a szorongást akkor hosszú ideig nem tudok tőle szabadulni. Az agyam szorongásos része mindig meggyőzi a józant, hogy de aggódj tovább mert mi van ha... Próbálok nem gondolni rá, kerülöm az ilyen témájú filmeket/történeteket és mindent amiről azt tapasztaltam, hogy előhozza. De már nagyon belefáradtam ebbe, és olyan rossz, mert amikor van egy jobb időszak és nem kell ezen rágódnom akkor normális embernek érzem magam, és elhiszem, hogy na végre tudok majd félelem nélkül élni, de mindig visszajön ez a pánik és a szorongás. Erről senkinek nem merek beszélni és senki nem is tudja, mert egyébként kívülről senki sem mondaná meg, mert igyekszem minden területen/egyetem, munkahely, barátok/ 100%ot nyújtani. Valaki tapasztalt már ilyet és ha igen tudna valami tanácsot adni? Minden javaslatot szívesen fogadok. 20L

2021. márc. 14. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pszichológus!
2021. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 alletta ***** válasza:
elmondod pszichológusnak. csoportterápia
2021. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, mindenképp pszichológus és ne félj segítséget kérni, nagyon hasznos lesz.
2021. márc. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy más dologgal kapcsolatban voltam már pszichológusnál, és nagyon nem vált be, igazából még rosszabb lett utána...Ezért, amellett, hogy tudom, hogy egy szakember segítsége volna ilyenkor a kézenfekvő, és valószínűleg ez is lesz a vége, kipróbálnék valami alternatívát is. Hátha valakinek volt hasonló gondja és van valami "trükkje" ami bevált.:/
2021. márc. 14. 17:32
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem pszichológus kell ide, hanem rendbe tenni a beleidet. A pajzsmirigy érintettség eleve erre utal, és a mentális betegség is ennek a következménye. Ez a mai nyugati típusú táplálkozás rákfenéje.
2021. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

5

Téged pedig ideje lenne kitiltani a fenébe a dezinformációk terjesztése miatt. Hiába gondolod, hogy minden betegségért ugyanaz a felelős, attól még nem lesz így.

2021. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Az 5-ös egy hülye kuruzsló!


Kérdező, nehogy rá hallgass!

2021. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichologus kell. Attol meg, hogy az elso,akinel voltal, nem valt be, fogsz olyat talalni, akivel tudsz egyutt dolgozni.

Egeszsegszorongasnak es hipochondrianak tunik, az alapjan, amit leirtal.

Egy kiszolgaltatott helyzetben jott rad a panik es ertheto, hogy nagyon megijesztett es a halalfelelem is ertheto, hogy ilyen eros reakciot valt ki, nehez szembenezni azzal, hogy mulandok es halandok vagyunk. Az egeszseget megtartani sokkal konnyebb,mint visszaszerezni. Megtanulhatnal egy jo pszichologussal relaxalni, illetve nem art,ha rendszeresen sportolsz, az jelentosen csokkenti a szorongast.

2021. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy eleve hajlamos vagy a szorongásra, és ez a trauma létrehozta benned ezt a konkrét fóbiát, amelyben ez megtestesülhet.


Nekem is volt, átéltem én is hasonlókat (bár mindig én diagnosztizáltam magamat menthetetlennek, és jártam vizsgálatokra), és önerőből, több mint tíz év alatt kecmeregtem ki belőle.


Ma már biztosan mennék pszichológushoz, mert minden jobb, mint az éveken át tartó - felesleges - rettegés.

2021. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Annak idején féltél a betegségtől vagy csak a vizsgálat rémisztett meg?
2021. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!