Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogyási gondokkal küzdök...úgy...

Fogyási gondokkal küzdök...úgy érzem mentálisan kikészültem.?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok, 170 cm. Már gyerekkorom óta nem szeretem a testemet. Nem vagyok elhízott, de a mai világ ideáljához képest nem vagyok vékony és ez nagyon zavar. Családomtól meg szoktam kapni, hogy vastagok a combjaim, nagy a fenekem és tudom, hogy igazuk van. Barátaimmal, ha szóba jön, ők is őszintén elmondják, hogy, igen, leadhatnék pár kg-t. Először 16 évesen csináltam végig 1 hónap kcal számolós fogyókúrát, edzés mellett. Akkor 63kg-ról 58-ra sikerült lefogynom. Nagyon fegyelmezett voltam, élveztem a sikert, motivált voltam.


Akkor viszont egyszer csak abbahagytam és gyorsan visszajött yoyo szerűen a leadott súly és azóta alakúlt ki ez a súly/fogyási problémám olyannyira, hogy mentálisan kikészít.


Mindig fogyni szeretnék, folyton ezen gondolkozom 2 éve minden egyes nap, de egyszerűen nem vagyok rá képes. Bármikor megint nekiállok kcal-kat számolni, max. 1 vagy 2 hétig tudom tartani és utána visszajön megint 3 nap alatt, amit leadtam. Néha nagyon sok egészségtelen comfort foodot eszek és abba manakülök, de utána rettentően rosszul érzem magam mentálisan és fizikálisan is. Gyötör a bűntudat, fel vagyok puffadva, fáj a hasam, nem tudok aludni. Folyamatosan így rugózok. Sehova nem jutok, de mentálisan nagyon megviselt vagyok.


Elkezdtem szorongani, legszívesebben ki se mozdulnék a házból, mert annyira szörnyen érzem magam, ahogy kinézek. Alapvetően pedig szociális ember vagyok. Egyre többször megkapom a családomtól, hogy vastagok a combjaim, nagy a fenekem, ne egyek már annyit. Amikor pedig nem evős fázisban vagyok, akkor az a problémájuk, hogy miért nem ebédeltem aznap. Folyton a kalóriákon jár az eszem és hánytatni is próbáltam már magam többször, amikor túlzásba vittem egy étkezést, annyira felpuffadt voltam, de hányni nem tudok sose, akármilyen mélyre is lenyúlok... Szóval elég összetett, nem tudom megmagyarázni egyértelműen mi a problémám. Sokszor vagyok lehangolt, néha depressziószerű állapotban, de azért annak nem mondanám, csak minden esetre megvisel az egész. Jelenleg is alapvetően 63-64kg vagyok.


Járt már valaki hasonlóan? Nem tudom mit kezdjek, tudtok esetleg segíteni? Illetve, ha tudjátok, hogy van-e bármi megnevezése a problémámnak, akkor azt is megírnátok?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#fogyás #depresszió #étkezési zavar #yoyo effekt #mentális kikészülés
2021. márc. 14. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszú szöveg, de két perc alatt elolvasható, mert értelmesen megfogalmazott, illetve szépen tagolt. Mindenki más példát vehetne róla!


A te problémád az, hogy fogyókúrákkal próbálod megtartani/csökkenteni a súlyod, nem pedig diétával, életmódváltoztatással. A fogyókúra csak ideiglenes, a diéta pedig hosszú távú. Szóval eléred az 58 kilót és visszatérsz a megszokott étkezéshez. Ezt kell megváltoztatnod.

2021. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Figy. Először jó súlyban vagy. Az 58 is jó lenne, de ami most vagy az is jó. Ez elég fontos dolog. Szóval szerintem az, hogy kikészít ez az egész és ilyen mentális, lelki dolgokba lök ez gáz.


Szerintem legyen az az alap, hogy békélj meg a 63-mal is. Szerintem hagyj egy kis időt, amikor nem akarsz fogyni, hanem egyszerűen jól érzed magad így.


Azért hogyha tényleg vékonyabb akarsz lenni, akkor egy ilyen alapról állj neki, amikor jól érzed magad, ne egy ilyen szétesett állapotban.


És egyet értek #1-el. Szerintem sem arra kellene koncentrálni, hogy hogyan lehet fogyni. Hanem arra hogy hogyan lehet egészségesen, okosan táplálkozni. Itt bejön a családod is, akik csesztetnek az ebéd miatt. De ha otthon laksz azt is gondold végig, hogy ők miket esznek, mikkel van tele a hűtő a spájz. Mert ha olyanokkal, amikkel nem kéne, akkor ez is nehezíti a dolgodat.


Én a helyedben azt csinálnám még egyszer, hogy először is elengedném ezt a kényszeres fogyást. Jól érezném magam így. Hogy ne legyen ott az, hogy ha 63 vagyok akkor gáz van. Tudj élni így is, mert ha nem is a kedvenced de ez is egy nagyon jó súly a magasságodhoz.


e közben pedig tanulni kezdenék. videókat, cikkeket olvasni egészséges táplálkozásról, mozgásról. elkezdeném tanulni gyakorlatokat is. és az egészhez odafigyelnék az alvásomra is. ez fontos mindenhez. lelki stabilitáshoz különösen. és ahhoz, hogy tudsz rendszer vinni az életedbe kell a stabil lélek.


Szerintem amúgy azok a jó irányok kajával kapcsolatban amik oda figyelnek az ilyen mit mivel, mikorra, mit hogyan emésztünk, bélflóra stb.

2021. márc. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!