Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kikészültem, mit...

Teljesen kikészültem, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy fiú folyton zaklat a neten. Beszélgettünk/ismerkedtünk az interneten egy ideig, de mikor végül mégsem mentem bele a személyes találkozóba utána lenyomozott, a házunk előtt mászkált, kb 30 pfofillal keresett facebookon. Telefonon is keres állandóan. Félek tőle és nem tudom vele megérttetni hogy nem akarom látni. Így hogy ilyeneket csinál meg végképp kizárt.
2016. aug. 28. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán fel kéne jelenteni és szólni a szüleidnek?? Ez hogy nem jutott eszedbe?

Plusz csinálj Te egy új profilt álnévvel, és csak azokat jelöld be, akikkel közeli kapcsolatban vagy.

2016. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állitsd be azt, hogy csak ismerős irhat neked üzenetet és csak olyan jelölhet ismerősnek, akivel van közös ismerősöd. Hasonló okból kifolyólag nekem évek óta igy van beállitva a közösségi oldalam és azűta nyugton vagyok. Ja és még annyi, hogy én gondolkodás nélkül feljelentést tettem.
2016. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóltam a szüleimnek. Beszéltek is az ő szüleivel, de ők azt mondtâk felnőtt emberek vagyunk oldjuk meg. Facebookon már állítottam mindent. Régen lemetette az összes ismerősömet és nekik is írkál. Saját barátai keresnek meg engem. Ők értelmesek és áltában csak normálisan megkérdezni szoktak. Utána én vagyok a hibás hogy ellene fordítom a barátait. Fenyegetőzik öngyilkossággal, ajándékokat küld a címemre majd az áráért pénzt követel mert anyum megmondta neki hogy kidobtuk. Akkor az jön hogy ő csak pár percre szeretne látni. Na de nekem jogom van úgy dönteni hogy nem. Ezt nem fogja fel. Fenyegettem feljeletéssel de én sem vagyok benne biztos hogy a hatóság tenne valamit. Ilyenkor van remény? Beteg voltam évekig és nem hiányzik nekem a bíróságra járás.
2016. aug. 28. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha kimennél vele beszélni? Szólsz a szüleidnek, hogy legyenek ott a közelben. Nem kell beengedni..ha házban laktok..maradj a keritesen belül..Mond meg neki határozottan, hogy nem kivánsz vele semmiféle kapcsolatot fenntartani és ezt tartsa tiszteletben, mert hiába próbálkozik. Lehet, ha a te mondod neki, akkor hatásosabb lesz és jobb belátásra tér. Emigy ez már tiszta zaklatás. Elmész feljelented, elmondod, hogy miről van szó. Minden emailt nyomtass ki, és minden bizonyitekot adj le. Hogy mennyire lesz hatásos, ez mindig változó, de foglalkozniuk kell a dologgal. Add meg majd az összes létező elérhetőségét a rendőrségnek, onnantűl kezdve várj, hogy mi lesz. Feltéve ha pl a személyes lekoptatás nem jár sikerrel..
2016. aug. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom személyesen látni. Miért kéne ha nem akarom? Eddig sem láttam soha. Ha hónapok óta ez megy akkor pláne látni sem akarom.
2016. aug. 28. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha feljelented arrol o is tudni fog. Az nem megoldas ha menekulsz elole, inkabb igenis jelentsd fel, es szolj a baratainak, hogy allitsak le mert zavar. Amikor mar a szulok se tudnak semmit tenni, a hatosag az utolso lehetoseg. O ezt elvezi, hogy sakkban tarthat, hogy menekulsz elole.
2016. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is a feljelentés itt a megoldás.

De amúgy meg nem vagytok kötelesek neki válaszolni a megkereséseire, se te, se a barátaid, se a szüleid. Ha Facebookon írkál ő vagy a barátai, nem válaszoltok neki. Ha telefonon hív, nem veszitek fel. Ha személyesen jelenik meg, nem nyitjátok ki neki az ajtót. Én biztos ezt csináltam volna. Ha folyton beszéltek vele, azzal csak adjátok alá a lovat. Ha levegőnek nézitek, szerintem egy idő után magától is ráun, hogy a nyakatokra járjon. Ha meg mégsem, akkor arra az esetre tényleg ott a feljelentés! Addig pedig a legjobb, ha a szüleiddel, barátaiddal stb. vagy, amikor elhagyod a házat. Nem lehet tudni, hogy az ilyen alak csak szóban vagy tettekben is akar-e zaklatni, bántani. :S Fő a biztonság!

2016. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!