Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kikészültem lelkileg,...

Teljesen kikészültem lelkileg, van kiút?

Figyelt kérdés
Már az öngyilkosságot fontolgatom egy ideje, csak sajnos nem bírom megtenni. Semmi nem tesz boldoggá, magányos vagyok, nem tudok bízni az emberekben, túl sok toxic kapcsolatban voltam már benne ahol csak kihasználtak. Voltak céljaim de az elviselhetetlen szorongásom miatt lehetetlennek tűnnek.😔 Már csak pihenni szeretnék az alvásba menekülök vagy pedig YouTube videókba ahol találok néha olyan embereket akik hasonló problémákkal küzdenek így nem érzem magam annyira egyedül.Szeretnék jobban lenni, néha még felébred bennem a remény, hogy kitudok jönni ebből de nem tudom hogy 😓

2021. jan. 5. 22:35
 1/3 anonim válasza:
77%

Én is voltam hasonló állapotban, mint te, de te egy fokkal mélyebbre süllyedtél a mocsárban. Kiút van ebből a gödörből, amiben vagy, határozottan van, rengetegen másztak ki a tiedénél sokkal mélyebb gödörből is. De persze se nem könnyű, se nem gyors az út felfelé. Néha kisüt a nap, aztán néha még visszahúz a mély, mielőtt végleg a felszínre mászol.

Keress meg minden olyat, ami egy kis pozitívat csempész a napjaidba, érzéseid közé. Ha ilyenek bizonyos Youtube videók, akkor nézd azokat! Az öngyilkos gondolatokkal nem tudsz mit kezdeni, majd elmúlnak, amikor jobban leszel. Amennyire lehet, hessegesd el a gondolataidat róla.

A toxikus emberek aztán nagyon szét tudnak cincálni, ki tudnak készíteni, padlóra tudnak vágni. Nekem is van ezzel tapasztalatom. Egy mód van: elszakadni tőlük! Nekem a családom, a szüleim, különösen anyám volt az. Egy rendes párkapcsolat rengeteget segít, de az nem adatik meg mindig mindenkinek sajnos, pedig óriási támasz és mentőöv. Nem tudnál elmenni pszichiáterhez, pszichológushoz? Rengeteget segítene. Olvass megbízható cikkeket a témában, néz megbízható youtube csatornát a témában, ha nem tudsz szakemberhez menni személyesen.

2021. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Próbálok a pozitív dolgokra gondolni csak sajnos kevés ideig sikerül, a YouTube videók meg legalább a magányban segítenek kicsit.

Gondoltam már rá, hogy elmegyek szakemberhez csak nagyon drága nem tudnám sokáig fizetni meg félek tőle, hogy nem vennének komolyan. 😓

Meg hát fel kell őket hívni időpontért és a telefonálástól nagyon szorongok meg nem tudom, hogy tudnák e beszélni a problémáimról.

De talán megpróbálom

2021. jan. 5. 23:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben hasznos dolgok lehetnek, ha van esetleg egy kis időd olvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2021. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!