Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dühkezelési problémám van,...

Dühkezelési problémám van, ezt hogy lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

Pontosabban nem tudom hogy ezt be lehet-e tudni annak, de minden jel erre utal. Úgy tudnám leírni hogy nyugodt természetem van nagy általánosságban, viszont amikor a családommal vagyok minden kis dolgon rendkívűl felmérgesítem magam, és ezt nem is magamban. Ha valami jobban, akkor sokszor kiabálok is, elsőre egy olyan érzés fog el mintha forró vízet öntenének rám, fejtől lefele kiver a víz, aztán egyszerűen azt érzem hogy ezzel átléptem egy határt és hevesen vitatkozni kezdek magas hangerővel. Ezután rendkívűl rosszul érzem magam, de nem kérek bocsánatot. Hálátlannak érzem magam jogosan. Mindent megadnak nekem, elkényesztetnek én meg azzal hálálom meg hogy elkezdek kiabálni olyan kis apróságok miatt mint például hogy vidd el a kutyát sétálni. Ilyenkor ha látszólag kivülről le is nyugodtam, belülről elsőre olyan szavakkal illetem meg őket amiket egyáltalán nem érdemelnek meg, hisz nem tiszta olyankor az elmém, nem tudok normálisan gondolkodni. Aztán egy huzamosabb ideig azon elmélkedem hogy megölöm magam hogy direkt bűnösnek érezzék magukat amiért megkértek egy ilyen piti dologra. A barátaimmal más a helyzet, általános iskolában csúfoltak hogy kövér vagyok, és úgy viselkedtek velem mint egy állattal (nem vertek meg, de annyira tönkre tettek mentálisan hogy rosszabb volt mintha bántalmaztak volna) és a szégyen ami elfogott akkoriban tovább kisért felsőtagozatba is(ami már egy normálisabb iskola volt, mert iskolát váltottam). Ott volt valaki aki a barátomnak hívta magát, de a cselkedetei nem erről árulkodtak. Egyszerűen idegesített ahogy elhiszi mennyire tökéletes és hogy mennyire imádja mindenki. Ezt az öntelt viselkedést nem is titkolta, az még csak pluszba hogy mindenen elsírta magát. A barátaimnál általában tudom kontrollálni az indulataimat. Na igen, de nála egyszer elszakadt a cérna és leordítottam a fejét hogy mit képzel magáról (az eseményt most nem mesélném el.) mire még ő sértődött be. Ez volt az első és utolsó eset hogy így beszéltem egy emberrel aki nem családtag. A bátyámmal is megtörtént egy hasonló eset amikor nem bírtam kontrollálni magam és az csupa csunyaszót kiabáltam rá (hogy ő ez meg az), és utána 3 évig nem tudtam a szemébe nézni a szégyentől. Nem akarok pszichologushoz járni, csak ha muszáj. Ti mit tanácsoltok? Mit tegyek ez ellen?


17/F



#probléma #düh #dühkezelés #dühkezelésiprobléma
2021. febr. 23. 16:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezenkívűl elfelejtettem egy fontosabb dolgot leírni. Sokszor megszeretek valaki, egyenesen rajongok érte, aztán egyik napról a másikra megutálom. Minden cselekedetét idegesítőnek találom.
2021. febr. 23. 16:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem pszichológus, hanem pszichiáter kell neked, bár még fiatal vagy, de ha a tüneteid nem maradnak abba, nagyon hasonlítanak borderline ismerősömre. Csak felnőttkorban adják ezt a diagnózist, és ez nem betegség, hanem egy személyiségállapot. Ami azonban nagyon megnehezíti az életet. Van borderline-oknak kidolgozott személyiségterápia, olyan pszichiátert keress a neten, aki vállal ilyet. Gyakorlatokat adnak, hogy a dühödet megtanuld kezelni, mert másképp egyedül maradsz az életben. Ez általában fizetős, nagyon drága, nem tudom, hol olcsó, vagy ingyenes, talán a tündérhegyi klinikán Budán. Szüleidet is vond be. Kutakodj, rengeteg anyag van a boderline-ról a neten. Látni fogod, illik-e rád belőle sok minden. Eléggé speciálisak a tünetei. Pont passzolnak rá azok, amiket írsz.
2021. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor jelzem, muszaj! Ez nem vicces es egyaltalan nem normalis. Nekem is borderline batyam jutott eszembe aki az eletemet keseritett meg.
2021. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Ne félj a pszichiátertől. NEM betegség, amid van (ha az, amire gondolok). NEM zárnak be sehová, NEM fognak szétgyógyszerezni, csak a mindennapi viselkedésre vonatkozó leírt gyakorlatokat tanítanak, amivel elkerülheted a dühös robbanásokat.
2021. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18 év alatt nem szokás személyiségzavart diagnosztizálni, de rá utaló jelek vannak. Esetleg hiperaktivitás is lehet ez.


Pszichiáter, terápia.

2021. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!