Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem lehet találni...

Miért nem lehet találni pszichoterapeutát komolyabb problémákra is?

Figyelt kérdés

Szkizoid személyiségzavarom van (diagnosztizált), és akárhány CV-t vagy rendelőt nézek, mindenhol a legáltalánosabb foglalkozási területeket látom: krízis, szorongás, depresszió, étkezési zavar, ha véletlenül megemlítik a listán a személyiségzavart, akkor is "csak" a borderline-t.

Félre ne értsetek, nem gondolom kevésbé súlyosnak ezeket a mentális problémákat, de léteznek egyéb zavarok is. A jelenlegi pszichoterapeutámnak nincs megfelelő képzése az A klaszteres személyiségzavarok kezelésére (ebben van a szkizoid, szkizotíp, paranoid), ezért nem tud megfelelő segítséget nyújtani. Sajnos diagnosztizálni könnyű (minden kritérium stimmel), de a zavar kezeléséhez már specifikus szakképzettség szükséges.

Végigböngésztem már lassan a fél internetet, de sehol sem találtam olyat, aki az A típusú személyiségzavarokkal is foglalkozna.

Mit tehetnék?


2021. márc. 15. 01:53
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
Mert ez nem pszichológiai, hanem pszichiátriai probléma és terápiával nem sokra mész, gyógyszeres kezelés kell
2021. márc. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a Bordikért sem kapkodnak... Hiába van odaírva ma Magyarországon alig lehet olyan szakembert találni akihez be lehet jutni vagy elvállal egy Borderlint. Az a szerencsésebb, aki nem annyira súlyos eset, nem tudja magáról, hogy Border elvállalja Valaki, de már nem rakja ki a terapeuta, ha kiderül a diagnózis. Szerintem Te is keress nagyon nagyon jó szakembert, ne diagnózissal menj, és akkor hátha nem dob majd ki.
2021. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: nem, a személyiségzavarokra nem alkalmaznak gyógyszeres kezelést, külföldön pedig számtalan pszichoterápia létezik (pszichodinamikus, Gestalt) az A klaszteres személyiségzavarokra is, sokféle terapeuta nyilatkozik az ügyben, csak itthon nem találtam senkit.


A pszichiáterek pedig nem pszichoterapeuták, kivéve ha elvégzik a képzést. Egy sima mezei pszichiáternek egyébként fogalma sincs képzés nélkül a személyiségzavarok dinamikájáról, egy klinikai pszichológus is többet tud.



Borderline-ra látok mindenfélét, vannak terápiás központok, több terapeuta készít youtube ismertető videókat is. De elég rémisztő, amikor itt Mo-n úgy beszélnek egyes pszichológusok róla, ahogyan külföldön már rég nem adekvát. Szóval még most is vannak lemaradások, és miért bíznám magam olyan emberre, aki a sötétben tapogat?

2021. márc. 15. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!