Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen modon segit egy pszicho...

Milyen modon segit egy pszichoterapeuta?

Figyelt kérdés
Ugy erzem hogy elorebb tarthatnek az eletben peldaul munka szemtpontjabol, ha lelkileg rendezettebb lennek, viszont rettenteon onbizalom hianyos vagyok es ez sok mindenben gatol. Nagyon felek uj dolgokba belekezdeni es ha uj munkahelyre kerulok a tulzott idegeskedes elveszi a figyelmemet, mindent tul komolyan veszek.Ezert szeretnek szakemberhez fordulni es ha van valakinek tapsztalata ezzel kapcsolatban az erdekelne. Valamint az is erdekelne hogy mennyibe kerulhet egy kezeles.

2021. márc. 3. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:
65%

A pszichoterápia minimum heti egyszer 50 perc foglalkozást jelent. Ennek ára 8-15 ezer Ft között mozog, településtől, terapeutától függően. Az általad vázolt problémában nagyon hatékony tud lenni, de még így is évekbe telhet, amire úgy tényleg ízig-vérig átalakultál. De egy jó terápia hatása már hónapokon belül érzékelhető annyiban, hogy kicsit tudatosabban tekintesz a blokkjaidra, az életedre, illetve más szemszögből is meg tudsz vizsgálni dolgokat.

Sajnos elég nehéz jó terapeutát találni és nem is azért, mert nincs elég jó a piacon, de aki az egyiknek jó, az a másiknak nem jó. Ezért van, hogy a terapeuta keresgélése is elvesz még akár egy évet is, mert ugye egy alkalomból nehéz megállapítani, hogy az működni fog-e, legalább 4-5× érdemes találkozni ehhez. De azért vannak intő jelek, aminél érdemes már az elején váltani. Pl. ha a terapeuta ítélkezik, elítél valamiért, sarkos véleményt formál, beskatulyázza az érzéseidet, minősít, ellentmond stb. és a végén úgy jössz ki egy terápiáról, hogy "biztos én vagyok a hülye".

Azt, hogy konkrétan milyen módon segít a terápia a problémáidban, itt többen is jól leírják: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2021. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!