Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosak a hangulatingadoz...

Folyamatosak a hangulatingadozásaim. Mit tudnék tenni ?

Figyelt kérdés
Valamikor erősebben tör rám a depresszió, van hogy elsírom magam,rosszak az álmaim, van olyan is amikor csak lehangol, ilyenkor is rossz mivel elvesztem minden motivációm. Viszont vannak olyan pillanatok amikor újra tudok talán boldog. Kicsit úgy érzem elvesztettem a régi önmagam és nem tudok újra ugyanolyan boldog lenni. Röviden volt egy törés az életemben a munka, stressz, barátok elvesztése, egyetemi sikertelenségek miatt. Utána talán kezdtem visszatalálni de nagyon nehéz volt viszont jött a covid és bezárt a gondolataimmal, elzárt a világtól újra felerősítette. Nyáron jobban voltam meg kora ősszel, de most egyre rosszabbul érzem magam, felkelni is rossz. Az eredeti lakótársaim elköltöztek vannak újak, kedvesek, de minden a múltra emlékeztet ott is, úgy érzem mintha megfojtanának a falak. Mit tehetnék ?

2021. márc. 15. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
12%
Túl sokat gondolkodsz.
2021. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
kicsit mozdulj ki, telefont hagyd otthon, túl sokat netezünk amúgyis. majd jönnek a gondolatok, lehiggadsz. nézelődj, nézd az embereket, nyílván tarts távolságot. meg kell szoknod, h egyedül vagy, magaddal kell jóban lenned, mert az utolsó napig csak te leszel magadnak.. ezt pszichológus mondta nekem és felnyitotta a szemem. legyenek terveid, írd le. pl. én úgy kezdjem a depresszióból kijönni, vettem egy ilyen naptárt amibe lehet írni, egy hétre előre beírom, h fél6kor mondjuk felkelek, mit főzök, hova megyek, napi egy órát mozgok, mikor mosok hajat, mikor fürdök, fogat mosok ilyenek. és igen tudom milyen napokig csak wr-re menni meg kajálni és pipálj mindent ki ahogy elvégzed, estére látod, h mégis eltelt egy nap de csináltál vmit. ez azért írom mert voltam uebbe a szituba, feküdtem heteket az ágyba, hajat se mostam stb. Ez beválik. gondolj arra, h gyerekkorodban mennyire máshogy láttad a világot, azt a kisgyereket kell megnyugtatnod és igen, fel kell nőni lelkileg. ez egy munka. kitartást kívánok hozzá. amint lehet menj pszichológushoz beszélgetni. jobbulást.
2021. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!