Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ez ellen?

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Szóval rólam.

18 éves vagyok. Novemberben töltöm a 19-et. Külön élek 2 hónapja a szüleimtől.és annyi hogy nagyon nem vagyok jól mentálisan. De ez visszavezethető kb 12 éves koromra. Akkor kezdődtek ezek a problémák.csak akkor nem voltak ilyen erősek..sokszor vagyok szomorú. Egyik pillanatban nagyon jó kedvem van. A másik pillanatban meg meg akarok halni. És semmi önbizalmam. Mindig úgy érzem hogy utál mindenki. Senkinek se vagyok fontos. Pedig tudom hogy ez nem így van. Szüleimnek, barátaimnak az vagyok. De mégis olyan érzések kavarognak bennem. Sokszor van öngyilkossági gondolataim. Persze soha nem próbáltam meg az lenni. De sokat gondolok arra. Bárcsak ne lennék. A másik meg hogy a barátkozás se megy úgy ahogy kéne. Egyszerűen ha beszélgetnem kell egy olyan emberrel akkor lefogyok. Meg olyan gondolataim vannak. Biztos idegesítem vagy valami. De nem értem miért vagyok ilyen. Jó gyerekkorom volt.sok szeretetet kaptam.Viszont a suliba nagyon sokáig csúfoltak mert alacsony vagyok.Pszichológushoz se akartam elmenni. Anyukam vett rá. Vagyis kértem időpontot. Július 3.ra kaptam időpontot. A magán dokit meg nem tudom most vállalni egyéb okok miatt.


ápr. 29. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg kell találnod a módját, hogyan legyél úrrá ezeken a gondolatokon, esetleg megtalálni azt, hogy honnan erednek, miként tudsz változtatni vagy egyáltalán min kellene változtatnod.


Szerintem a pszichológus jó ötlet, nem kell szégyellni.

Ha segít abban, hogy megtaláld a kiváltó okot, esetleg tud mondani technikákat, mire figyelj oda, hogy szerezz önbizalmat, már megérte.


Fel a fejjel, előbb-utóbb találsz ebből értelmes kiutat, lehet esetleg köze (talán) ehhez a hormonváltozásokhoz, fiatal felnőtt korhoz is.

A szakember segítségét fogadd el - nem lesz abból gondod, ha elmész hozzá, viszont sok gondot előzhetsz meg azzal, ha hagyod, hogy segítsenek megtalálni önmagad.

ápr. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A probléma gyökere eszerint adott...

Ezt fel tudtad dolgozni?


Párkapcsolattal, jövőképpel hogy állsz?

ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es


Most lett vége a kapcsolatomnak 3 év után. Sok volt a gond benne. Pl mindig mindenért engem próbált meg hibáztatini,és bűntudatot kellteni. Egy nárcisztikus ember volt. Verbálisan sokat bántott. De végül is kiszerettem belőle igy elhagytam.sokkal jobban érzem magam igy. A jövőképemet meg abszolut nem látom. Üresség van bennem

ápr. 30. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp javaslott, hogy a probléma gyökerével foglalkozz.

Feltehetően ennek nem feldolgozása miatt követsz el utólag ítélve olyan hibás lépéseket, amelyeket el is lehetett volna kerülni.


Milyen lépéseket tettél annak érdekében, hogy az alaptraumát feldolgozd?

ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szuper, hogy nem otthon élsz, ez azt jelenti, hogy erre pl. képes vagy. Én 34 évesen tudtam csak elköltözni otthonról.


Azt írod, hogy jó gyerekkorod volt. Ez szuper, én is így gondoltam, de a rossz történések, pl. hogy csúfoltak az iskolában ez eléggé árthatott. Meg lehet, hogy volt ott más is. Az az érdekes, hogy én pl. nem gondoltam, hogy nekem voltak traumatizáló életeseményeim, hát aztán átgondoltam ezt, hogy többször majdnem meghaltam, többször durván cserben hagytak, kínoztak. Ezekre nem gondol az ember, de belül eszik a lelkét. Tehát szuper, hogy elmész terápiára, fognak neked segíteni!

máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!