Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Játszik velem az agyam, vagy...

Játszik velem az agyam, vagy ez a demencia előjele?

Figyelt kérdés

Egy szerelőnek a nevét próbáltam felidézni, akivel 1-2 évente találkozom. Helyette egy hasonló név ugrott be, "X néni", aki több, mint 70 éve néha vigyázott rám. (Akkor kerültem a nagyszüleimhez, kb. 2 éves lehettem.) Azóta semmi kapcsolatom nem volt vele. Nevéről beugrott a szerelő neve, felhívtam telefonon, s elintéztem az ügyeket.

Később próbáltam felidézni a "néni" nevét, nem ment. Pedig az első két betű 100 % és egy rövid név, 5, vagy 6 betűből áll.



2021. márc. 16. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális. Ha minden ilyen 'hiba' után demenciára gyanakodnánk, akkor az elég szomorú lenne. :D
2021. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy? vmi gyógyszert szedsz? amúgy tök normális, ha nem jut eszedbe vkinek a neve, én pl. tudom magamról névmemóriám nem túl jó, de akit láttam visszamenőleg 2éves koromig tudom az arcát hova kötni. ez attól függ az agyad melyik része fejlődött jobban. ha nagyon zavar és többször előfordul akkor háziorvos, ha ő mondja akkor neurológus. de elkezdhetsz egy új nyelvet tanulni, sodukozni, rejtvényt fejteni olyan dolgokat ami megmozgatja az agysejteket.
2021. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ja én hülye, 72éves vagy bocsesz, ilyenkorra már fáradok. vmi új dolog tanulása még 72évesen is nagyon jót tesz, én pl. vagy 5nyelvet akarok megtanulni 70éves koromra, meg zongorázni.
2021. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2


Nem is az, hogy hirtelen nem ugrott be egy szerelő neve, akit utóljára 2 éve láttam, hanem az, hogy beugrik egy utóljára hetven évvel ezelőtt hallott név, majd 20 perc múlva köddé válik, pedig két betűre emékszem, 2-re bizonytalanul, 1-2 meg kiesett.


#3

Éppen akartam írni, hogy számold ki. :)

2021. márc. 16. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Régebben olvastam,h ahogy idosodunk a hosszú távú memoriank jobban aktiválódik,a rövidtávú meg romlik. 72evesen ha tudatában vagy vele akkor nincs nagy baj,akik észre se veszik ott már lehet probléma. YouTubeon lehet találni több meditációs anyagot,kikapcsol is egyben.meg még azt ajánlom hogy írjon/jàl naplót.az agynak nagyon jót tesz a kézírás.vagy akár rajzolni is lehet.vagy gyurmazni,a lényeg hogy aktív legyen az elme.grafologus vagyok amúgy,szóval írni írni és tanulni vmi újat:-)
2021. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3


Sosem voltam jó nyelvtanulásban. Egyszerűen nem szeretek magolni. Valamit vagy megértek egyből és akkor tudom, vagy unom.

Ezzel együtt valamikor angolul jól beszéltem, s még 2-3 nyelven nem lehetett eladni, meg 1-2 nyelven még "gagyogtam", de már jó sok éve nem gyakoroltam.

("Régi dicsőségünk, hol késel az éjji homályban...")


Olvasás:

Elkezdem, unom, 10-15 oldal után "eldobom". Vagy érdekel, s egy nap alatt kiolvasom -ha vastag, 'akár egész éjszaka. Bár mostanában romlott a szemem, meg egyéb nyűgök miatt kevesebbet olvasok.


Írás:

Különböző fórumokon, mint itt is. (Sajnálom, hogy megszünt a Nolblog. Ott értelmes beszélgetéseket lehetett folytatni.)

2021. márc. 16. 22:13
 7/7 A kérdező kommentje:

#5


Napló, kézírás:

Mit naplózzak? Mostanában nem történik velem semmi.

Korábbi életem érdekes volt, de "nem írhatom le". Közvetlen barátaimnak néha mesélek, író/újságíró barátom szerint érdekes életem volt, s ezt jól elő is tudom adni, de valamiért nem írhatom le.

Kézírásom meg ronda. Én magam is "elborzadok tőle". Örülök, hogy van számítógép, korábban írógép.

2021. márc. 16. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!