Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdodo demencia?

Kezdodo demencia?

Figyelt kérdés

(Korabban irtam ide egy kerdest, ez a mama az aki azt hiszi gyerek mellett fuvezunk)


Baratom mamaja az elmult par honapban elkezdett eleg mashogy viselkedni.. Elfelejt dolgokat (kidobott egy talcat mert mero karc volt mar, miert dobaljuk ki a cuccait). Mostanaba leallt azzal, hogy fuvezunk, talalt szaz mas dolgot, amit tud mondani. Pl mi kihasznaljuk az o joindulatat, mert az o hazaban elunk (parome a haz fele papiron is meg mindenhogy, a rezsi nagy reszet mi fizetjuk) miert nem segítünk neki semmiben (nem hagyja, ha megkerdezem lecsesz hogy en ugyse tudom megcsinalni)

Tudom nem szep dolog, de a bebiort ugy allitottam, hogy belassa a szobat, kivancsi voltam mit csinal ha nem vagyunk otthon. Ahol tud ott kutakodik. Szekrenyek, fiokok, a gyerek dolgai kozott. Azert nem zarom az ajtot mert "veletlen" eltunt a zarbol kb ket hete..

A gyereket meg ki akarja sajatitani, ugy viselkedik, mintha o szulte volna. Rendes kiszedne a kezembol, ha hagynam neki. Nem azzal van a bajom, hogy babazna, mert csinalja csak, hanem az, hogyha sir a gyerek jon es eroszakkal el akarja tolem vinni setalni, vagy barhova,mert biztos bantom azert sir.

Nem akarom magara hagyni, igyis biztos rossz neki, egyedul ki tudja mi tortenne vele. De igy nekem meg nem elet, hogy kutakodnak utanam, meg hazudozik a szomszedoknak, hogy mi hogy banunk vele...


Van valami tanacsotok hogy lehet ezt kezelni?


2021. márc. 10. 10:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Felajanlotta, hogy bagozzunk a furdobe ameddig hideg van kint, ha nyitva az ablak az a baj, ha zarva akkor az. Semmi nem jo neki
2021. márc. 10. 11:05
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Költözzetek el. Vagy a mamát vegyétek gondnokság alá és tegyétek be egy normálisabb öregek otthonába, mert nem hiszem, hogy a gyereknek ilyen beteg ember mellett kellene felnőnie, ilyen körülményekkel.


Ja, hadd találjam ki, úgy vállaltatok gyereket, hogy nem tudnátok megoldani a lakhatásotokat, ha nem az öreg házába mentek...

2021. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Hát igen, sajnos ez a legtöbb esetben megtörténik amikor anyóshoz költözik a kis család. Ahogy öregszik ez egyre rosszabb lesz és én ezt nem demenciának mondanám csak piszkálódásnak.
2021. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
el kell költözni
2021. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2# ugy vallaltunk gyereket, hogy van egy generacios haz, amiben egy kozos hely van, a konyha es parom neven van a fele, a rezsinek 80%at mi fizetjuk. :)
2021. márc. 10. 11:22
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja a mi furdonkbe nincs ablak, mielott ebbe is beleallna valaki🤷🏻‍♀️
2021. márc. 10. 11:32
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
A minimum, hogy a rezsi 80%-át ti fizetitek, amikor négy emberből ti adtok három főt, és a gyerek miatt ti lényegesen több vizet, áramot fogyasztotok (mosás). Szóval ezzel ne verd a melled.
2021. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudtok vele mit csinálni. Idős és már nem fog változni semmilyen téren. Én mamám 72 éves, nem mondanám olyan nagyon öregnek de kibírhatatlan és napról napra rosszabb. A családból senki nem tudja elképzelni, hogy vele lakjon egy háztartásban.
2021. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tenyt kozoltem ezzel, nem a mellem verem😂
2021. márc. 10. 11:40
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

“ Szóval ezzel ne verd a melled.”


Az megvan, hogy a ház fele az övék, te gyászhuszár?!

2021. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!