Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyek a bántalmazó (akár...

Melyek a bántalmazó (akár nárcisztikus) emberek tipikus mondatai?

Figyelt kérdés

Amiket gyakran hallani tőlük. Például:

- Ezt te hozod ki belőlem.

- Én ilyet sosem mondtam.



2021. márc. 17. 10:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

A nárcisztikus ember az eléri,hogy csak ő rá tamaszkodj. Mindenki csak rosszat akar neked. Ő profi mindenben neked nem mehet semmi.

Ha valamit jól csinálsz akkor Látod én tanítottalak.

Én vagOk a legjobb, nekem ez nagyon megy, profi vagyok nem hibázok.


Nincsenek tipikus mondatok. Inkább viselkedés van. Ha elkésel akkor szemét vagy mert várattad,ha elkésik akkor észre sem veszi. Számára te csak egy manipulálható senki vagy, ebbe minden beletartozik amit csak el tudsz képzelni.

2021. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Minden olyan mondat, aminek az a lényege, hogy a hiba benned van, nem ő benne (pl. "Neked gondjaid vannak az elfogadással." vagy "Túl érzékeny vagy.")

Minden olyan mondat, ami az ő nagyszerűségéről szól (itt nagyon nehéz tipikus mondatokat mondani, mert nárcisztikusa válogatja, hogy ő épp milyen tulajdonságok, eredmények alapján gondolja magát különlegesnek).

Minden olyan mondat, amivel tagadja a saját hibáit, bűneit, gyengeségeit (pl. "Nem vagyok önző.", "Én mindig őszinte vagyok.").

És a kedvencem a "mizu?". Igazából nem érdekled, csak kapcsolatot akar teremteni, hogy aztán magáról beszélhessen.


Ezeket a nárcisztikus embereknél figyeltem meg (akik lehetnek akár bántalmazók is).

2021. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hű, #2. , most beütött az aha-élmény.

"Én mindig őszinte vagyok." Oké, de miért kell ezt folyamatosan hangoztatni? Már itt gyanús lehetett volna.

2021. márc. 17. 10:41
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha valamit sokszor hallasz jobban elhiszed.
2021. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es válaszoló által leírtakra teljesen ráismertem. Nekem is mondta már az illető, hogy "Jellemhibáid vannak, bezzeg az exem ilyen meg olyan volt.", vagy "Túl érzékeny vagy, nincs semmi bajod, kifogásokat keresel, bezzeg én ennyi évesen már ezt meg azt csináltam/én x hónap alatt túlléptem anyám halálán, te meg még nem, ezért te gyenge vagy és nem akarod eléggé."

Az is nagyon tipikus, hogy csak azért kérdez rá valamire, hogy utána a saját sikereit/véleményét mondhassa el arról a bizonyos témáról. Pl. "Mi a kedvenc versed?" *válaszolsz*, erre "Aha, nekem meg az XY, és én is írtam verset, amit mindenki imádott, és a nyelvtan tanárom is odáig volt tőle." Stb.

A másik, ami talán a legbosszantóbb, hogy képtelen elfogadni, ha nem értek vele egyet. Ha nekem más a véleményem, akár hónapokig is képes visszatérni a témára "lecsekkolni", hogy még mindig azt gondolom-e, amit régen, és ha igen, akkor folyamatosan győzköd, hogy rosszul gondolom, de majd rájövök, hogy neki van igaza.

2021. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo, pontosan, az hogy •En mindig oszinte vagyok” es ennek folyamatos hangoztatasa nekem mar rogton gyanus, ahogy mondod mert miert kell ezt hangoztatni? Pont azert, mert nem igaz.

A narcisztikus ilyenekkel is szokott jonni, hogy “mi lenne veled nelkulem”, “nem lehetek mindig ott veled” (mi van?! Mintha valami gyerek lenne, ertitek), “en erted vagyok”, “en mindent csak erted csinalok” (persze olyan dolgokat amiket en sosem kertem). Egy normalis ember az csak teszi a dolgokat es nem emeli ki hogy o milyen nagyszeru es nagylelku.

2021. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
*mintha gyerek lennek
2021. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Beszélgetés (Messenger):

Ő: Mizu?

Én: Betegnek érzem magam.

Ő, 30 perc elteltével: Én meg fáradt vagyok, mert sokat dolgoztam, és ugráltat a főnök. Alig várom már, hogy vége legyen.


Ez is lehet egy jel? Nem egyszeri eset volt. A "hogy vagy?" kimaradt, mindig azt kérdezte, miket csináltam aznap. Persze ő mindig túltett azon is.

2021. márc. 17. 11:08
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

""Én mindig őszinte vagyok." Oké, de miért kell ezt folyamatosan hangoztatni?"


Mert a lelke mélyén ő is érzi, hogy nem őszinte. Tudja, hogy az őszintétlenség egyfajta bűn, de mivel nem mer szembenézni a saját bűnével, ezért inkább azt hazudja magának (és így másnak is), hogy ő őszinte. Így meg tudja spórolni az önmagával való szembenézés okozta kellemetlenséget (esetleg fájdalmat), és továbbra is nagyszerűnek, kvázi hibátlannak gondolhatja magát, amire azért van szüksége, mert valójában nem érzi magát elég értékesnek (bármennyire is magabiztosnak mutatja magát).

2021. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyi mindent teszek érted, és ez a hála...?"

"Túlreagálod"

"Nem érted viccet."

"Csak beképzeled."

"Nélkülem sehol nem lennél..."

2021. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!