Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyek a bántalmazó (akár...

Melyek a bántalmazó (akár nárcisztikus) emberek tipikus mondatai?

Figyelt kérdés

Amiket gyakran hallani tőlük. Például:

- Ezt te hozod ki belőlem.

- Én ilyet sosem mondtam.



2021. márc. 17. 10:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

10-es:


Tenyleg ezeket mondjak :(((( A hideg is kirazott, ahogy olvastam, mert pont ezeket tapasztaltam. Halalkodast varnak, olyan dolgokert is amiket senki nem kert es amire szukseg se volt es altalaban nem is azert csinaljak, hogy masnak oromet okozzanak, hanem valojaban sajat maguk miatt. De ugy allitjak be, mintha csakis a te kedvedert faradoztak volna es azt akarjak, hogy koszongesd meg es halalkodj. Peldaul a volt parom imadott programokra jarni es allandoan szervezett valamit, en meg inkabb otthon szerettem lenni. Szoval mindig megszervezte es aztan eloadta, hogy: “Nem is orulsz? Annyit se mondasz hogy koszonom? Hat en mindezt csakis erted csinaltam! Itt minden csakis rolad szol, hogy a te kedvedben jarjak! Mar nem tudok mit kitalalni, hogy neked oromet okozzak! A te boldogsagodat helyezem eloterbe a sajatommal szemben es ez a hala?” Stb. De mindezt ugy, hogy en nem panaszkodtam, nem fikaztam le semmit, csak nem halalkodtam es nem koszontem meg vagy netan azt mondtam h bocsi en inkabb otthon maradok.

Kedvencem ez volt: csinalt rolam egy kepet ami nagyon jol sikerult. Mondtam neki hogy hu ez tok jo kep lett! Erre:

- Mit mondunk ilyenkor?

- Tessek?

- Mit mondunk ilyenkor?

- Hogy erted?

- Mit mondunk ilyenkor??

- ?

Es addig csinalta, mig ki nem nyogtem hogy “koszonom”. Mintha valami oltari nagy dolgot csinalt volna h telefonnal lefotozott.

2021. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
#11. Uh. :( Sajnálom. Nagyon ismerős amúgy...
2021. márc. 17. 19:28
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Ami eddig nem volt:

“Mikor kersz bocsanatot?”

“Ne hisztizz :)” (igen, igy smiley-val)

“Persze, orommel segitek” (aztan soha nem segitett)

“A barataim mind megertik, hogy most miert vagyok idegesebb, csak te nem”

Ha barmi negativat mondott nekem, hozzatette: “Csak segiteni akarok/A te erdekedben mondom”

Szetalazott tobbek elott, es az utolso mondata: “De azert szeretunk”

Ha nem bologattam az otleteire: “Egoista vagy” “Nem is tisztelsz, pedig en azt tanultam, hogy a mentort tisztelni kell” “ha ezt megteszed, soha tobbet nem szolok hozzad” (es megtette, tobbszor is: nema csend napokig/hetekig; amikor ezt felhoztam: “en csak betartom az igereteim”)

“Mit mergezed itt a levegot, azonnal kerj tolem bocsanatot” (mikozben nem is volt erintett a konfliktusban)


A tobbi mondattal is melyen egyetertek.

2021. márc. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok, meg egy eszembe jutott: “Nekem ez jar” (neki mindent/barmit lehetett, de ez masnak nem jart; es iszonyatos kettos merceje volt)
2021. márc. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nekem is eszembe jutott egy újabb:

"Más férfi/nő ezt nem tenné meg érted!"

Először az első exem mondta, amikor épp azt hánytorgatta fel nekem, hogy rántottát sütött reggelire. Jó tudni, hogy ő az egyetlen csodasrác a Földön, aki valaha is reggelit készít a barátnőjének. Szép gesztus lett volna, csak ezzel a mondattal megölte.


A második exem pedig 18+ dologban használta rendszeresen ezt a csodás mondatot. Előfordult, hogy nem kívántam sem az előjátékot, sem a szexet, és szívesebben mentem volna sétálni, vagy bármi mást csinálni. Erre könyörgött, hagy izgasson fel, hátha megjön a kedvem. Nagy nehezen belementem, orált adott, de nem is igazán élveztem, és kértem, hogy hagyja abba. Ennek ellenére felhánytorgatta nekem, hogy ő még ezt is megteszi, és más pasi csak szárazon...

2021. márc. 21. 14:05
 16/22 anonim ***** válasza:
5%

6 ez nem nárcisztikus.

Már ossze vissza beszéltek hulyessegeket.

Lehet tenyleg segiteni akart.

Nem ettől lesz vki nárcisztikus mert jó próbál lenni.


Az teljesen más.

A leuralás, lesemmizés , masik elfojtása, masik erzeseivel nem torodés.

De a segitsegnyujtas az ha vki oszinte probal lenni az más kategória. Jó lenne tudni ezeket mert igy jó embereket támadhattok meg

2023. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Hu ezek ismerősek:

pár, tesó:

“Persze, orommel segitek” (aztan soha nem segitett)


tesó:

Ha barmi negativat mondott nekem, hozzatette: “Csak segiteni akarok/A te erdekedben mondom”


pár:

Először az első exem mondta, amikor épp azt hánytorgatta fel nekem, hogy rántottát sütött reggelire. Jó tudni, hogy ő az egyetlen csodasrác a Földön, aki valaha is reggelit készít a barátnőjének. Szép gesztus lett volna, csak ezzel a mondattal megölte.


Ez nekem a mosogatással volt. Hónapokig hallgattam hogy azért mosta el az x edényt mert szeret.


tesó:

Szetalazott tobbek elott, es az utolso mondata: “De azert szeretunk”

2023. júl. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem is van olyan rokonom, akitől félünk segítséget kérni/elfogadni, mert adósságként tartja nyilván és legtöbbször úgy “segít”, hogy aztán hússzor annyi energiádba lesz, mint ha te csináltad volna meg.
2023. júl. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

es mi van akkor, ha pl egy rejtett narcival szemben te vagy a normalis (Tegyuk fel) es te mondod neki ezeket a mondatokat:


"Mennyi mindent teszek érted, és ez a hála...?"

mert pl te tenyleg megtettel midnent erte es rohadtul nem halas?


"Túlreagálod"

mert mindent is tulreagal? nem lehet neki semmit se mondani, mert azonnal megsertodik


"Nem érted viccet."

mert minden viccet tamadasnak vesz?


"Csak beképzeled."

mert esetleg gazlangozni probal?


"Nélkülem sehol nem lennél..."

mert nincs onbizalma es amugy sehova sem halad az eletben?


raadasul mindezt ugy mondja a normalis fel, hogy a rejtett narci provokalja?


ebben a sztoryban en vagyok az, aki ezeket a mondatokat valoban kiejtette a szajan, de hogy amugy nem mondanek neki ilyet, de tenyleg kimondtam.

viszont en voltam kivizsgaltatni magam es en nem vagyok narcisztikus (szerinte az vagyok)


ilyenkor mi van?

nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

19 Csak azért máshogy kellene fogalmaznod akkor, mert ezeket tényleg inkább manipulatívan használják.


"Mennyi mindent teszek érted, és ez a hála...?"

Ez nagyon hülyén hangzik. Valakinek vagy segítesz vagy nem, ha segítesz ne várj hálát, azért ne csinálj semmit csak hogy hálás legyen.



"Túlreagálod"

Ez nagyon le van egyszerűsítve, nulla energia van beletéve. Ha ilyenkor méltóztatna kifejteni hogy mire mi a helytelen reakció, vagy esetleg megcáfolni azt ami a rossz verzió, és elmesélni mi a jó verzió amit kellett volna érteni, akkor komolyan lehetne venni a jó szándékot.



"Nem érted viccet."


Itt is ugyanaz, felesleges ez a mondat. Fejtse ki, hogy kellett volna érteni, egymást szerető emberek így tesznek.



"Csak beképzeled."

Ugyane, mit kellett volna érteni, ami rá nézve kedvezőbb, mint amit értett.



"Nélkülem sehol nem lennél..."

Hu ez meg tényleg nagyon durva mondat. Idáig nem kellene eljutni egy kapcsolatban sem.

nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!