Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt "igazi" agorafóbiás?...

Van itt "igazi" agorafóbiás? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés
Agorafóbiás vagyok, sorstársakat keresek. Azért írom, hogy "igazi", mert szerintem az az igazi agorafóbia, amikor romló tendencia van és a házhoz/lakáshoz kötöttség nem múlik el egy-két éven belül sem.

2021. márc. 17. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2021. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tavaly aug óta nm voltam másik városban.napi egyszer max kétszer mozdulok ki,kajaert bevásárolni,lecsokkentettem az emberekkel való kommunikációt is.orom hazaérni.3napig buszoztam városon belül,elég jól bírtam,csak fel órák voltak.szoktatom magam a tömegközlekedéshez. Én aktívan teszek érte h javuljon az állapotom,piacra is kibírok már menni.de azért itthon érzem magam a legjobban.
2021. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2

Na te pont nem vagy "igazi". Hála istennek.

Én tizenx éve az vagyok, rengeteg terápia, gyógyszer, stb. van mögöttem.

2021. márc. 17. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem voltam ezzel orvosnál de úgy gondolom én is emiatt szenvedek.

2éve nem voltam boltba sem, a párom intéz mindent, posta, bevásárlás.. tényleg csak közeli rokonokhoz megyek akkor is max 2 órát bírok ki.

2021. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4

Hüm, gyanús vagy nekem. :) Lehet, hogy te is pályázhatsz az igazi agorafóbiás címre.

Neked hogy kezdődött? Lassan vagy rögtön lettél otthonhoz kötött?

A járványhoz ezek szerint akkor nincs köze?

2021. ápr. 3. 12:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem már ovodás koromban kezdodott..

Akkor meg csak kis szorongas, aztan 4evig a suliba aranylag okes volt, majd az 5.evben jott egy erzes amit a mai napig ne. tudok megmagyarazni hogy mi is valtotta ki. Onnantol nem jartam iskolaba voltunk pszichologusnal kaptam gyogyszert akkor egyeb kevert szorongasos zavar lett a papirra ra irva. 8.ban jartam suliba aztan 9.ben megint nem csak felevtol 10 felevig.

Erettsegit nem vegeztem el emiatt egyszeruen nem megy annyira szorongok vannak jobb es rosszabb szakaszok is(tobb a rossz).

Azert irtam hogy 2 eve mert 2eve tenyleg egyaltalan nem mentem ilyen helyekre, azelott meg csak valakivel ha nagyon muszaj volt

Szoval ez mar tobb mint 8eve tart igazabol

2021. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ó értem. Köszi, hogy leírtad!

És ebben az utóbbi 8 évben jártál vhova terápiára és/vagy szedtél gyógyszert?

2021. ápr. 3. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem jartam sehova, gyogyszert sem szedtem, inkabb az ilyen gyogynovenyes keszitmenyeket probaltam ki a szorongasra de nem igazan valtak be.

Gyerekkoromba szedtem gyogyszert kb 1 fel evig aztan inkabb elhagytam

2021. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az,h te elődöntod ki az igazi agorafobias,az nagyon vicces. Képzeld lehet rajta javítani,azóta vontatoztam és nagyon városban is voltam. Nm a képernyő előtt osztom az észt,ha akarsz vmit teszel érte.100 v 50eve nm volt ilyen kifogás,h Úristen én agorafobias vagyok.. akit meg egy pasi tart el az büszke lehet magára,estin legalább egy érettségit csinálj, nemhiába mondják a nőkre a pasik h ... Itt a pelda-te.:-D
2021. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9

Köszi. Ma megint tanultam vmit. :) Egyrészt eltartanak (ez tök jó hír! lesz miből kifizetni a számlákat), másrészt min. 8 általánost ezek szerint végeztem. Hoppácska. Eddig azt hittem, hogy analfabéta vagyok.

2021. ápr. 3. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!