Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a szerelmi...

Hogyan győzzem le a szerelmi érzelmektől és csalódástól való, nagyon erős félelmet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves vagyok, és az a problémám, hogy a múltban nagyon rossz tapasztalataim voltak a csajozás terén, és nagyon hevesen élem meg az érzelmeket. Én amolyan "igaz, nagy szerelemre váró" ember vagyok, és ha úgy 4-4 évente egyszer összehoz a sors egy olyan csajjal, akivel egy az egyben kiegészítjük egymást, és jól alakulnak a dolgok, akkor rettenetesen félni kezdek.


Nagyon félek, hogy nehogy véletlen elcsesszek valamit, nehogy ezt is újra meg újra elbukjam. Kialakul egy rögeszme, folyton idegeskedek, hogy írt-e már a mai nap, ha nem írt, akkor vajon érdeklem-e még, az egész gondolkodásom átvált egy 12 éves gyerek szintjére.


Nagyon kevés olyan nő van, aki iránt ilyen komoly, belső érzelmeket tudok megélni, és ha néha-néha jön egy ilyen eset, eszméletlenül rettegni kezdek, és egy ígéretesnek kezdődő, sorsszerű ismerkedés során úgy érzem magam a félelemtől, mintha már össze is vesztünk volna.


Tudom, hogy ez nagyon furcsán hangzik, de ez van. Soha nem volt viszonzott szerelmem, és ezért amikor közel kerülök hozzá, szinte belehalok a félelembe, nehogy ez se jöjjön össze.


4 éve lejátszódott egy eset egy tényleg "igazi szerelemmel". Azóta rettenetesen félek attól, hogy elveszítem azokat, akikben végre magamra találhatnék, és ismét évekig egyedül kell éreznem magam.



2021. márc. 19. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tulgondolod ezt a parkapcsolat, szerelem dolgot.
2021. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21 éves vagy és egy ilyen eset volt 18 evesen. Ha 25 éves korig lesz meg mondjuk 4 ilyen, sem vagy elkésve. :)
2021. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se érzek ilyet fűvel fával. Szerintem sokan vannak még igy.


Van valami belső korlát, ha magad nem boldogulsz, menj el pszichológushoz. Irhatunk mi itt minden féle tippet tapasztalatot, téged nem fog meghatni.

Ezen csak te tudsz változtatni. A görcsösségtől menekülnek a lányok de a fiúk is.


Önbeteljesítő jóslat leszel


Lazulj

2021. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad a bajod lényegét. Azt keresed aki mellett végre magadra találhatsz. Van egy rossz hírem, amíg nem találod meg magadat mások jelenléte nélkül, addig nem talalhatod meg a társadat sem. Mert zátonyra fog futni.

A teljes egész vagy, akkor vonzod azt aki mellett szintén teljes maradsz. Sokan ezt nem értik meg h így működnek a jó kapcsolatok.

2021. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, hálás vagyok, hogy építő kommenteket kapok.

Igen, az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek. Én is tudom, hogy először mindenkinek magát kell megtalálnia, önmagában beteljesedni. Törekszem.

2021. márc. 19. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyukádhoz fűződő dolgokat, (tehat aki felnevelt, ha nagyi akkor vele)a vele valo kapcsolatodat kellene elsősorban magadban, rendezni!

Ugyanis az ilyesfajta félelem onnan szokott indulni.

Ha nem anyuka, akkor azt vizsgáld meg, honnsn ERED ez a félelem. Hol kezdődött, arra nyomozz! Ha azt megtaláltad, azt az emléket változtasd át magadban!

De egy pszichológus sokkal jobban elmagyarázza ezt, érdemes volna felkeresni ezzel, mert eleg gyakori probléma, így megoldást is tudnak rá.

2021. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!