Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Senki létemre egy világ...

Senki létemre egy világ urának hiszem magamat! Milyen betegség ez?

Figyelt kérdés

Általában nagyon rejtélyes vagyok, semmit se mondok magamról senkinek. Akár évekig. Aztán csepegtetem, hogy én egy nagy valaki vagyok. Például sokszor mondom vita során “tudja maga ki vagyok én?” És teljes meggyőződéssel mondom mint aki valami titkos szuperkém vagy rejtőző milliárdos. Teljesen elhiszem hogy kapcsolataim vannak felső körökben és vagyok valaki.

Igazából bizt. őr vagyok egy kb üres telepen egyedül, egy senki. Amikor olyanokat mondok, hogy majd megtudják ki vagyok én, annak semmi alapja. Szomszédom alámtett nemrég és azt mondtam neki, hogy nem én vagyok akinek keresztbe kéne tenni mert ha megtudná ki vagyok ...

Ki akarnék gyógyulni ebből. Középiskolás/egyetemista (otthagytam) koromban volt egy olyan dolog, hogy amikor diszkóban voltunk, eljátszottam a fejemben, hogy az a hely az enyém és egy idő után úgy is kezdtem el viselkedni, aztán jól megvertek miatta, akkor tértem magamhoz és többet nem mentem ilyen helyre. Vagy Suzuki Swiftemet vezettem és azt képzeltem hogy az egy új BMW. Volt olyan is, hogy bementem bekonfigurálni a szalonba egy új autót mintha vásárló lennék aztán eltüntem. Olyan is volt, hogy elmentem egy épülő budai újépítésű lakást megnézni az ingatlanossal és teljesen beetettem. Aztán hivogatott, hogy mikor viszem az 1 milliós letétet. Szoktam ilyesmit csinálni. Arról is képzelgek néha, hogy nekem lakásaim vannak külföldön. Ahol nyaralni voltam bérletként, azokat képzelem hogy az enyémek igazából.

Mi lehet ez? Mennyire gázos? Van esély a teljes gyógyulásra? Sajnos 30 éves férfi vagyok, kinőni már nem fogom.



2020. dec. 17. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami mentális betegség lehet a háttérben. Ennyi idősen ez már nagyon gáz. Főleg, hogy nyilván mindenki körbe röhög.
2020. dec. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A narcisztikus személyiségzavarosakra jellemző a nagyzási hóbort. Közeli rokonom volt ilyen, takarításból élt, de azt fantáziálta, hogy gazdag és világhíres színésznő. Mindenki tudta, hogy hazudozik, és lenézték, de ő nem vette észre, azt hitte, hihetőek a hazudozásai. Szánalmas volt.
2020. dec. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy ezt a "tudja maga, ki vagyok én?" dumát mindenki vágja. Mármint ha ezt valakinek elsütöd, garantált hogy azonnal tudni fogja hogy egy senki vagy, mert a gazdag/fontos/híres emberek ilyet soha nem mondanának.

Ez tipikusan a kisember nagyzása. Ne égesd magad ilyesmivel.

2020. dec. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as jól mondja, a "tudja, ki vagyok én" ember az mindig ilyen mucsajröcsögei alpolgármester unokaöccse szintű celebritás, ezzel égeted magad.
2020. dec. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na szóval, keressél egy szakembert a narcizmus meg a pszichológus keresőszavakkal. Amúgy tudd: nem semmi, hogy magad erre rájöttél, és hogy javítani akarsz rajta, le a kalappal, ugyanis 10 nárcisz közül csak egy ilyen tudatos. Menni fog. (Csak nem egyedül.)
2020. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm! A nárcizmusra rákerestem és nagyjából stimmel amit ott írnak, az is hogy “nem tekinti a többi ember különálló egyénnek”. Ezt érzem én is főleg a családtagjaimra vetítve. De más emberekre se tudom általában elképzelni hogy önálló gondolataik vannak. Régen videójátékoztam, egy hasonlatot hozok onnan: nekem a többi ember olyan mint egy NPC (nem játékos, mesterséges karakter) aki ott van ahova tették és csak akkor “él” amikor én kapcsolatba lépek vele és ennek függvényében kezelem, számomra csak a velem folytatott beszélgetés témájában létezik az az ember, bele se gondolok, hogy neki élete is van, megy valahova, gondolkodik, stb.
2020. dec. 17. 09:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, a legtöbb ember nem szokott azon gondolkodni, hogy pl. a boltosnak van élete azon kívül is, hogy ott áll a pénztárnál.
2020. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!