Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy PTSD alakuljo...

Lehetséges, hogy PTSD alakuljon ki ilyen hülyeségekért?

Figyelt kérdés

Már kb fél éve bevillannak ciki események a múltamból, egy pillanatra újraélem, behúzom a nyakam, felsikkantok, összehúzódok, megbénulok, pedig nem akarok, de egyből megy is tovább, az egész csak 2 másodperc.


Tényleg marhaságok, tudom is, de akkor nyilván nagyon kellemetlennek tartottam, pl megcsúsztam, elejtettem, hülyeséget mondtam, meg ilyenek, tehát nem nagy dolgok, mégis random rámtörnek. Most pl fel tudom idézni és nem is érzem olyan kellemetlennek, de mikor bevillan, akkor stresszben vagyok teljesen.


Nagyon hülyén érzem magam, már bőven felnőtt vagyok, azt mondom ilyenkor másoknak, hogy “eszembe jutott valami rossz, de már elmúlt”.


Biztos vagyok benne, hogy ez nem oké, meg abban is, hogy nem megyek megint terápiára, rengeteg pénz és nem segített. Már azon is gondolkoztam, hogy talán a gyógyszer utóhatása lehet, amit 5 hónapig szedtem(antidepi).



2021. márc. 21. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Lehet h azta gyogyszert meg szedni kellene es egy kis szorongasoldot.

Ha megis gerapiara adnad a fejed, a sematerapiat javaslom.

Amit atelsz az eros szorongas. Az agy egy nagyon asszociativan mukodo szerv. Az van, hogy ezekkel a bevillanokkal emlekeztet, mikor hasonloan rosszul erezted magad, ezzel erositve ezt az elmenyt. Nem kell rosszul lenned, keress jo terapeutat , akivel tudsz dolgozni. Valts, ha nem jon be. Most ingyenesen is talalsz online par alkalomra a pszi.hu oldalon.

2021. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyenek es nekem sem nagy dolgokbol. Es tudom hogy akik ott voltak, mar reg nem is emlekeznek az egeszre, csak az en fejemben van ez az egesz. Neha csak fekszem az agyban es be villany egy ilyen es atelek egy komplett megszegyenulest, holott tudom, hogy nem kene.

Szerintem gyogyszert erre nem kene szedni, azok csak tuneti megoldasok (es addiktivak), de a problema ott marad elfedve. Onertelekest, onkepet kellene fejleszteni, lehet extrem megfelelesi kenyszer, stb ebben az egeszben.

2021. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon durva szorongasom es szoc. Fóbiám van es ugyanígy kis dolgok is bevillannak es sajnos nagyon traumatikusak is. Előbbi miatt kellemetlenül érzem magam az utóbbi miatt jon a halalvagy. Durva, mert ugyanazt írtad le, ami velem történik. Szerintem a szorongás része
2021. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Lehetséges, hogy múltbeli dolgokat nem tudod elengedni, ilyen módon térnek vissza.

Minden szakember más és más, lehet nem megfelelőnél voltál, terapeuta gyógyszert nem ad (ha nem pszichiáter végzettségű is), keress egyet.

2021. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Volt, direkt pszichiátert kerestem, aki terápiában hisz, kettő együtt segített volna, ha hat valamit. Gyógyszer szerintem semmit sem hatott, terápia se semmit, eldumáltunk..



Ez most van először, sosem volt, most leszek 30. két hàrom éve hagytam abba a gyógyszert, a szedéséhez nem lehet köze, illetve nem amiatt múlt el, korábban nem is volt hasonló se, meg semmit sem éreztem ami más lett volna alatta.


Na, ez így logikusan hangzana(elsőnek), ha történne velem hasonló és akkor jönne fel, de neeeem. Pl mindenkinek fésülték a haját, de az enyémbe beleakadt a fésű, és kinevettek. Random jött az ágyban, fésű közelében sem voltam, fantasyt néztem, az sem a hajakról vagy megaláztatásról szól.


Igen, elég nagy megfelelési kényszerem van, szerencsére csak néha nyer teret.

2021. márc. 21. 08:42
 6/8 Fsms ***** válasza:
0%

Ptsd más (általában háborús övezet, túszdráma, érc hozza elő). Persze ez nem jelenti azt, hogy egészséges vagy.

Menj vissza az orvoshoz, és mond el neki, hogy nem segített, és keressetek más terápiát.

2021. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Keress olyat, akiel nem dumáljátok el, hanem érdemi munka történik.
2021. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, majd biztos visszamegyek hozzá 14 ezres órabérért mikor már mondtam, hogy szerintem nem segít, szerinte meg de. :)


A legjobbhoz jártam, ha ő se tud segíteni, más se.


A PTSDre azért gyanakszom, mert a napjaim nagyrészében semmi szorongás nincs, intézem a dolgaim rendesen, jól kijövök másokkal, szóval nem szorongok mindig. Traumám volt rendes(molesztálás gyerekként), arra gondolok hogy köze lehet egymáshoz a kettőnek, mondjuk közvetve jön elő, vagy nem is tudom, mert azt sosem élem át megint.


Majd elmúlik és feldolgozom, de annyira nem vészes, heti 2-3szor van csak másodpercekre, szóval ha más nincs így is le tudok élni egy életet, csak érdekelt volt e valaki így, esetleg segített e neki valami, mert ilyet nem nagyon találtam a neten, a hirtelen feltörő újra átélt emlék és akaratlan viselkedésre nincs sok találat a googleban.

2021. márc. 21. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!