Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy elmenjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Régóta gyötörnek furcsa cselekedetek amikre kényszert érzek és ehhez mindig negatív gondolatok is társulnak.

Szeretnék elmenni ezzel orvoshoz, de félek, mert nem mindennapi ez és nem tudom, mennyire lesz fura az orvosnak.

A legnehezebb, hogy nehezen nyílok meg ismeretlenek előtt, ennék meg ugye beszélni kell, hogy mik a panaszaim, mióta vannak, miket csinálok meg ezek.

Sajnos azért húztam ezt idáig, mert hiába ha 5-6 éve van ez nálam, van hogy mikor iskolát váltottam akkor teljesen megszűnt viszont mióta nincs állásom azóta ugye itthon vagyok és újra előjöttek és megszámlálhatatlan ilyen ritmusos cselekedet csinálok néha eltűnnek majd újak jönnek elő és sajnos sokszor észre sem veszem, hogy csinálom. Több évig mehetett ez úgy, hogy fel se tűnt, hogy ilyen furcsaságokat teszek csak mostanában, mert sokat itthon vagyok és feltűnt, hogy miért tapogatom a falakat, miért csinálok mindent kétszer és a két kezemmel?

Szóval muszáj lesz orvoshoz mennem, de félek nagyon erről beszélni mert eléggé kínos nekem de viszont barátnőmnek elmondtam és ettől is kicsit jobb lett.

Holnap tervezek időpontot kérni, addigra hogy szedjek ehhez erőt magamhoz?

Sztkban ingyenes az ilyen kezelés amúgy?

Mert csak pszichiáter van az én kórházamban és nem tudom, hogy az is megfelelő lenne e?



2021. márc. 21. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez egy teljesen mindennapi dolog, szóval ne foss. Ha nem mész el, akkor nem lesz javulás. Végülis a te döntésed.
2021. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-Jó de nem igazán válaszoltál a kérdésemre.

Hogy vegyem rá magam??

2021. márc. 21. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Hülye kérdés. Fogod magad és elmész. Vagy győzködnöd kell saját magad? Én ezt nem vágom.
2021. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3.Nem hülye...

eléggé félek az emberektől és mindenre nehezen veszem rá magam.,

Örülök hogy neked nem kell ilyeneken aggódni de ettől még ne nevezd már hülyének a kérdésemet...

2021. márc. 21. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem ciki dolog a pszichólogus. Még mindig jobb ha odajársz, mint ha öngyilkos lennél vagy vagdosnád magad.
2021. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.Nem vagdosom magam és nem is vagyok öngyilkos sem O_O(honnan szeded...)

Csak erőt akarok gyűjteni orvoshoz, mert nehezen indulok el bárhova.

2021. márc. 21. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

#5. Dikkkk

Azért írom, hogy jobb mintHA vagdosnád magad. Értelmezd kicsit, nem írtam hogy te csinálod. 🤦‍♂️🤮

2021. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7.bocs...

a hányó emoji miért?

2021. márc. 21. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz fura neki.Sok ocd-ést kezel orvos,mármint pszichiáter.A pszichológus az nem orvos.
2021. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is nagyon nehezen vettem rá magam hogy felkeressek egy pszichológust, pedig éreztem, hogy szükségem lenne rá. Egy nap szembejött egy tipp valahol, hogy semmit ne halogass, ami 5 perc alatt elvégezhető, és végül ez vett rá, hogy túlessek a dolgon. Nem volt könnyű így se mert nagyon szorongtam miatta, de mikor túl voltam rajta, meg is könnyebbültem valamelyest.
2021. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!