Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vettétek rá magatokat,...

Hogyan vettétek rá magatokat, hogy elmenjetek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Mi volt az ami végleg eldöntötte? Sokat gondolkodom mostanában, mivel a hozzám legközelebb álló személy javasolta. Én nem látom magamon , hogy rossz irányba változtam volna, épp ellenkezőleg. Nem tudnék okot mondani, hogy miért is kéne elmenjek.

2021. jan. 14. 22:04
 1/5 anonim válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy minden embernek vannak problémái, és nem kell különösebb ok ahhoz, hogy felkeressenek egy pszichológust. Veszíteni semmit sem veszíthetsz, ha elmész egy szakemberhez.
2021. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Tarthatatlan az állapot, amiben vagyok, és egyedül már nem tudok kimászni belőle, valamint nem elég egy hozzám közelálló személlyel megbeszélnem a gondjaim, azért sem, mert nem akarom őket terhelni. Mások is mondták már, hogy úgy tűnik, kicsit megzuhantam mostanság, mint már párszor korábban. A viselkedésem pedig sokszor elfogadhatatlan, amit utólag veszek észre. És persze boldogtalan vagyok, holott nincs rá igazi okom.
2021. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha pszichológushoz akarsz menni, az az első lépés, hogy te magad is felismered, hogy szükséged van rá. Ha csak más kedvéért mész el és amúgy te nem akarsz változtatni, akkor nem nagyon lesz értelme. Gondold át, milyen változásokat érzel magadon, miről számolnak be mások, vannak-e nagyobb problémáid, vannak-e súlyosan egészségkárosító szenvedélyeid (pl vagdosás), esetleg valami miatt rosszul érzed-e magad lelkileg.

Ha továbbra is úgy érzed, minden normális veled, akkor most még felesleges.

2021. jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor határoztam el magam, amikor megismerkedtem a férjemmel. Évek óta nem beszéltünk anyukámmal. Úgy éreztem, ebből a kapcsolatból valami komoly is lehet, és nem akartam feldolgozatlan traumákat vinni a párkapcsolatba. Azt gondoltam, ahhoz, hogy jól működjek társként, magamat kell rendberaknom lelkileg. Addig nem zavart, elvoltam abban a helyzetben, valójában csak nem vettem róla tudomást. Ez megadta a kezdő lökést és nagyon jól tettem, hogy elkezdtem a terápiát. Nehéz volt, az elején sokat sírtam, mert előjött az elfolytott fájdalom. De működött, hamar javulni kezdett a kapcsolatunk. Közel 8 év után felhívtam anyukámat, aki nagyon meglepődött, de nagyon örült. Elmentünk hozzá a férjemmel ebédre (messze laknak), megismertem a párját, akivel sok éve együtt volt már és végre találkoztam a testvéremmel. Azóta nagyon jó a kapcsolatunk, sokkal közelebb állunk, mint bármikor. Tudom, hogy a gyerekkoromat nem lehet visszaadni, de megértettem és elfogadtam, mi miért történt. Most felnőttként jó a kapcsolatunk, úgy működünk, mint egy család, a többiekkel is.
2021. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Soha nem volt ellenemre, a suli pszichológusnál is megfordultam párszor

Ami nagyon hátráltatott az a félelmem volt hogy a "komolyabb" valakihez forduljak. Nem a suli pszichológusokat akarom leszólni mert aranyat érnek csak valahogy más az amikor néha amikor túl sok minden van a fejeden elmész hozzá beszélgetni és más a konkrét terápia.

Sokat gondolkodtam rajta 12ben, egyre inkább éreztem hogy kéne mert nem babra megy a játék, egyetemig rendbe kéne raknom magam mert másképp esélyem sem lesz sem ott megállni a helyem sem később a szakmámban. Ami viszont megadta a végső lökést az egy enyhébb pánikroham volt, ami a semmiből jött egy olyan személy jelenlétében aki mellett mindig nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok, vagy legalábbis könnyen megtalálom ezt az állapotot amint megjelenik mellettem.

2021. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!