Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmenjek Pszichológushoz/Pszic...

Elmenjek Pszichológushoz/Pszichiáterhez mit gondoltok?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Van hogy gyakran jön rám ingadozó hangulatváltozás de mióta edzek ez csökkent viszonta gyakorlati helyen ahol dolgozom nagy a pörgés nekem meg sajna van hogy lassú a reakcióidőm. Pörögni kell én meg akkor nyomás alatt vagyok kapkodok és ideges vagyok aztán van hogy nem sikerül úgy olvastam ez ilyen megfelelési kényszer illetve ha olyan kollégakkal beszélek akikkel még ezelőtt nem akkor zavarba jövök aztán leblokkolok gondolom mert kilépek a komfort zónambol ez általában velem így van hogy akkor visszahuzodok. Rettentően zavar és gátol sok mindenben. A lányokkal való ismerkedés során is eljon gyakran vagyok depis, alacsony az önértékelésem, énképem, szorongás, és nagyon érzékeny vagyok a stressz alatt munkába a beszolasok eléggé leviszik a kedvem és akkor haragszom az illetőre

aztán ez eljon az élet sok területén és megakadályoz. Észrevettem hogy a kapcsolataim a barátokkal is instabilak van hogy ok nélkül megharagszom valakire pl aki nem keres de legbelül hiányzik vagy nem lépek egy lány felé az elutasítástol való félelem miatt. A borderline nak os vannak hasonló tünetei. Meg szülőkkel lakom próbáltam róla beszélni nekik de egyáltalán nem vesznek komolyan aztmondjak nincs semmi bajom nekem csak bebeszelem és ne foglalkozzak vele közben anyumnak is nagyon hasonló a viselkedése neki is van hasonló. Viszont nekem ez nem jó és kezeltetni szeretném. Elmegyek háziorvoshoz aki ad beutalot pszichiáterhez elvileg? Úgy olvastam. Mivel anyagilag jelenleg nem állok jól nem tudom magán dokihoz menni. Érdemes lenne ellátogatni TB hez mivel más lehetőségem nem nagyon van. Mit javasoltok?


2019. nov. 24. 00:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve a gyógyszerek mellékhatásárol is olvastam hogy függőséget okoz de előfordult már hogy agydaganatot.
2019. nov. 24. 00:44
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, szükséged van rá, menj. Gyógyszert csak pszichiáter írhat fel.
2019. nov. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Ne menj pszichiáterhez, nem vagy beteg! Pszichológushoz kellene menned (ez két teljesen más szakma!), és a tb alapú valószínűleg nem túl sokat ér. Próbálj meg annyit keresni, hogy kijöjjön plusz havi 40 ezer, vagy legalább 20, és akkor kéthetenként mész.
2019. nov. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek nem végleges megoldást adnak. A gyógyszerek mankók, jobban leszel, de nem gyógyúlsz meg.

Nem szeretem ezt a nagy pszichiáter ellenességet.

Engem a gyógyszerek szedtek ki a szarból, amikor mozdulni sem tudtam a szorongástól.

Szóval félni nem kell tőlük, de a gyogyszerek csak tüneti kezelést nyújtanak. A változásokat te hozod. De ha nagyon elviselhetetlen a szorongás, ne habozz!

2019. nov. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!