Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abortusz elött, normális a pánik?

Abortusz elött, normális a pánik?

Figyelt kérdés
Szerdan lesz terhesség megszakításom, de sajnos már most pánikolok. Soha életemben nem voltam se altatva se műtve pedig lassan 30éves vagyok. Elöző éjjel vajon be lehet venni egy frontint, hogy tudjak aludni? Reggel7-re kell mennem.
2021. márc. 22. 12:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
És konkrétan mitől félsz?
2021. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Az altatástól rettegek, még soha nem volt benne részem, nem tudom mi történik mivel jár.
2021. márc. 22. 13:18
 3/26 anonim ***** válasza:
26%

Érdekes, hogy mindenki az altatástól fosik ennyire, pedig én még a 6 éves pályafutásom alatt nem láttam olyat, aki ne kelt volna fel:D

Attól nem félsz, hogy újra kell műteni, mert bent marad egy kis szövet? A kismedencei gyulladástól, szepszistől? Attól, hogy véletlen kilyukasztják a méhed, és esetleg a vérzés miatt ki kell venni? Attól, hogy összenövések alakulnak ki a méheden belül és később esetleg, amikor szeretnél, nem tudsz teherbe esni?

Mert ezek közül mindegyikre nagyobb az esély, mint arra, hogy az altatástól legyen valami problémád a hányáson kívül.

2021. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mint mondottam, nem volt korabban műtétem így nem tudom mire szamitsak. De szerencsere vannak ilyen jó emberek, akik felvilagositanak, hogy van mitol.
2021. márc. 22. 13:23
 5/26 anonim ***** válasza:
28%
Van, csak pont nem attól, amitől félsz:D
2021. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát most isten bocsássa meg, hogy nem tudom irányítani a szorongásaimat, de komolyan 😂
2021. márc. 22. 13:26
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális az altatás előtti szorongás. Nekem eddig 4 altatásos műtétem volt, kivétel nélkül mindegyik előtt izgultam picit, a legelsőnél nyilván jobban, az utolsóknál már csak a műtőben, konkrétan az altatás előtt fogott el picit a félsz, pedig akkor már tudtam mire számíthatok, és hogy semmi baj nem lesz. De kivétel nélkül mindegyik alkalommal volt.

Természetes emberi reakció, az lenne meglepő hogyha abszolút nem lenne rád hatással, hogy öntudatlan állapotban benned csavarhúzóznak.

Szerintem bevehetsz valami gyengébb nyugtatót előző este, ha nagyon izgulsz, kórházban is szoktak adni a megelőző éjszakára, aztán ráhagyják az emberre, hogy beveszi-e vagy nem.

2021. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok

Csak annyi még, hogy készülj fel arra, hogy a felkelés az nem olyan lesz, mint egy normál alvás után, hanem rendesen kómás leszel, meg nehezebb lesz felkelni, hosszabb is, mindig visszaalszol stb., plusz ehhez még a fájdalom, mikor milyen erős, az többmindentől függ (Nekem más műtétem volt, abortusz után hogy mi van, nem tudom. Ezt csak azért mondom, hogy ne érjen meglepetés, mert mikor engem először altattak-műtöttek 14 évesen, arra számítottam naivan, hogy felkelek mint a filmekben, és minden megjavult)

2021. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

8

Kinek hogy. Én egy óráig voltam altatva, de rendesen felpattantam az ágyról. Ki is hánytam magam, mert vizet ittam. :D

2021. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

9 Hát csak a magam nevében tudok beszélni. :)

De annyit akartam, hogy a felkelés az húzósabb, mint egy normál felkelés, valakinek csak kicsit, valakinek jobban.

2021. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!