Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet egy jogos ok az...

Mi lehet egy jogos ok az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés

Gyakran mondják, hogy senki se legyen öngyilkos. Hozzáteszik, hogy az érzésen túl lehet esni.


Ezen túl vannak olyanok, akik szerint az öngyilkosság egy roppant önző tett, mert az áldozat nem gondol a szeretteire. Ebben az esetben érdekes lehet az áldozat, ha úgy tetszik a valóság nézőpontja. Az is fennállhat, hogy az áldozat a szeretteivel valójában nem volt jó kapcsolatban és a szerettek csak a sajnáltatás miatt adnak hangot a hiányzásnak. Ez persze egy példa volt.


Mások szerint a (halálosan) beteg emberek, illetve azok, akik reménytelennek látják az életük maradékát, azoknak érthető/jogos az öngyilkossági szándék. Itt megkérdőjelezhető az állítás, mert egy depressziós ember pont azért akarna öngyilkos lenni, mert reménytelennek látja a jelenlegi és jövőbeli életét,


Ezek eltérő szituációk, de mindegyik esetben érvelésre képes az “ellenoldal”. Érdeklődnék, hogy létezik-e jogos öngyilkosság, amiben úgymond nincsen támadható felület. Tehát a kérdéseim:


- Létezhet jogos ok az öngyilkosságra?

- Mi lehet jogos ok az öngyilkosságra?



2021. márc. 22. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Számomra két eset van mikor el tudnám képzelni hogy öngyilkos legyek, vagyis jogosnak érzem.

1. Végstádiumban lévő rákos betegség, inkább mennék el önszántamból úgy ahogy én akarok, mint szörnyű fájdalmak között, leépülve.

2. A gyerekem halála esetén, ezt még leírni is szörnyű volt, és tudom hogy nem tudnám feldolgozni.

2021. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Senki se kéri számon az öngyilkosoktól a tettüket. Ezért nem számít hogy jogos-e vagy sem. Ha ezzel másnak kárt okoznak, azt sem tudják számon kérni tőlük, ha meghaltak. Ez egy sajnálatos dolog, mert sokszor valaki úgy vet véget az életének hogy másokat is magával ránt.
2021. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az is jogos ok lehet ha valaki életfogytig börtönt kap.
2021. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Egyedül az eutanáziát támogatom, azt is csak olyan esetben, amikor már tényleg biztosan nincs esély az állapot javulására, és csak szenvedne a beteg. Ezen kívül szerintem nincs olyan helyzet, amire az öngyilkosság az egyetlen megoldás.
2021. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
sok ok van.. foleg magyarorszagon. nem akarok a politikaba belemenni, de eleg arra gondolnom hogy milyen buta emberekkel teli orszagban elek, mit muvel az emberekkel a kormany, es nem latok fenyes jovot. (persze ongyi nem akarok lenni, de nagyon lehangolo). pedig nekem van munkam, tán annyira szarul nem is fizet, de aki mondjuk ilyenkor elveszti a munkajat, aztan sehova sem veszik fel, esetleg meg szerette is meghal, ertheto lehet az ilyen szintu csalodottsag, hogy felakarja adni.
2021. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A “sima” depresszió is pontosan elég indok rá. Aki átélte, az tudja milyen, aki nem, annak pedig soha fogalma sem lesz róla. Ezért is szidják az öngyilkosokat. En 8 eve vagyon bipolaris, ha meghallom, hogy valaki öngyilkos lett, a legnagyobb mértékben megértem.
2021. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Jogos ok? Az ember ha már megcsinál mindent és még mindig nem elég és hazudoznak nek "jobb lesz, kitartást, megtall az életed szerelme". Engem a hazudozás sodort az öngyilkosság határára! Születésnapom alkalmával fogom megölni magam. Ápoló vagyok és amiket látok kikészítenek. Az utóbbi egy osztálylezárás volt, mert észrevettem, hogy terjed valami ragály és két kórtermet követeltem, hogy zárjanak le! Senki nem hallgatott rám, napokig figyeltük tehetetlenül az eseményeket, mire valami nagy eszes kimondta zárjuk le! Én akkor mindenféle szarnak lehordta őkat, hogy a kis hülye még nincs 30 éves ápolónak volt igaza. Akkor végleg elegem lett. Nem akarom ezt többé csinálni. A párom úgegy hete hagyott el az még egy nagy csalódás volt, így semmi értelme az agésznek. Ez nem depresszió! Ha az ember ennyi negatív szart kap viszonzásul a józan eszéért, akkor egyértelmű a halálvágy.
2021. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha megőrülne egy szerettem, azt már nem bírnám végignézni.

Egyszer már átkellett élnem.

2021. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Akkor te szellem vagy?



Amúgy ne haragudj meg, de ez se elég indok arra, hogy az öngyilkosságra nyomós ok legyen.

2021. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami olyasmi. Inkább élőhalott.
2021. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!