Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem ért meg engem senki?

Miért nem ért meg engem senki?

Figyelt kérdés
Körübelül 20 éves korom óta ülök itthon és nem találom a helyemet. Amikor a kormány úgy döntött lecsökkenti a korhatárt és 21 éves kor felett senki nem tanulhat nappalin szakmát. Mivel egy gyenge érettségim van azon kíváls emmi én 21 évesen nappalin akartam volna tanulni egy 2 éves képzést ami 23 évesen már végeztem volna. Ez volt a tervem. Ehelyett esti tagozatra kellett mennem 20 évesen 45 évesek közés és semmit nem tanítottak és kb onnan indult minden. Kiléptem szakma nélkül állok csak akalmai munkáim voltak, barátaim , simerőseim, barátnőm soha nem volt és egyszerűen elvesztem és így telt el 8 teljes év. Senki nem érti meg a problémámat mert mindenki azt mondja hogy menjek egyetemre miközben fels e vettek a rossz érettségi miatt, aztán hogy dolgozzak de az elmult 8 évben egy érettségivel alig találtam valamit. És mindenz azért mert tönkre mert anno nem tanulhattam a kormány változtatásának köszönhetően. Ha tanulhattam volna akkor végzek 23 évesen és lett volna plussz 2 évem hogy elhelyezkedjek 25 éves korig és azóta már tapasztalatom is lenne meg pénzem és életem meg barátnőm. De mivel nem így lett és nem én tehetk róla ezért tönkretették az életemet és nem látom a jövőmet. Nincs semmi idén leszek 29 éves nemsokára ott tartok mint egy 18 éves tinédzser vagy még ott sem. Sőt jövőre már 25 év alattiaknak nem kell szj-at fizetni és őket veszik fel dolgozni, én meg nem csak hogy munkát nem találok, de pénzem sincsen és szülőkkel élek. Nem így akartam és nem tudom kihez tudnék fordulni. Én sose buktam semmiből sikeresen elvégeztem anno egy iskolát de mivel nagyon nehezen tanulok ezért nem sikerült jól az érettségim. Ezért akartam volna egy 2 éves ingyenes nappali okj képzést elvégezni amiben majd dolgozok. És anno nem mehetettem amitírtam mert csak 21 éves korig mehettek. Mostmár az a szabály hogy 25 éves korig két szakmát. De amikor 21 voltam nem voltak ezek. És ezt szörnyen igazságtalannak érzem. De már nincs kiút, tanulás már nem menne ennyi idősen munka nincs érettségivel ezért akár fel si adhatom az életemet. Pszichologus sem tudott mondani semmit.
2021. márc. 24. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra gyanakszom, hogy valamilyen tanulasi zavarod van. Ezt jo lenne felmerni, mert ha van rola papirod,az elonyt jelenthet.


Vannak unios projektek, teljesen ingyen, amelyekben a resztvevoknek biztositanak lehetoseget tanfolyam elvegzesere.


Ezekrol munkaugyi hivatalban vagy rehabilitacios hatosagnal lehet erdeklodni,itt lenne elony a papir.


Ertem, hogy kilatastalannak erzed ezt most, de ne ragodj azon, hogy masok miatt romlott el minden, valoban szerencsetlenul alakult,de mostmar csak a most van es a jovo es azon kell alakitanod neked a sajat kezedbe veve a dolgokat.

2021. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj 1-es hogy ennyi idősen már mindegy a tanulási zavar. Amúgy az van igen és matekból péládul fel is mentettek tehát nincs belőle érettségim. Csak érted hogy érettségivel nem bolodgulok már 8 éve, mert nincs neki önmagában értéke. De ezt már 20 évesen tudtam ezért akartam volna tanulni. De erre lecsökkentik 2013-ban a korhatárt a korábbi 23-ról 21-re hogy még véletlenül se tanuljon az ember 21 évesen ki egy szakmát. Később meg felviszik mert meggondolták magukat. SCak amikor felvitték akkor már 2016-t írtunk. Tehát az nekem 3 év kiesés volt, és depressziós is lettem. Utána megint nem fértem be mert 2016-ban töltöttem a 24-et. Tehát valszeg én vagyok a legszerencsétlenebb ember de mag a kormány hogy változtattak folyamatosan a jogszabályokon vittek engem egy életre tönkre vagyis tettek engem egy életre tönkre.
2021. márc. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!