Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek olyan pszichiáterek,...

Lehetnek olyan pszichiáterek, terapeuták, akik voltak már depressziosok, vagy van valamilyen mentális betegségük?

Figyelt kérdés
Rajottem, hogy en ilyenhez akarok menni. Teljesen felesleges a depressziorol beszélnem egy olyan embernek, aki soha nem tapasztalta meg. Hiába tanuljak évekig, aki nem élte át, az soha nem fogja tudni, hogy mi ez. Ilyen esetben hogy tudna azonosulni azzal, akivel beszél? En egesz életemben nagyon magányos voltam, egyedül voltam, történt velem rengeteg szr gyerekkoromban, de amíg 20 évesen nem lettem depressziós, el sem tudtam képzelni, hogy mi ez. Annyira feleslegesnek érzem, hogy erről beszéljek bárkinek. A depresszió tüneteit el lehet olvasni, de az érzést soha nem lehet átadni.
2021. márc. 25. 06:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha pszichológián végzel, az nem egy gyógyszer, ami ellenanyagként szolgás a depresszió, vagy más mentális és egyéb betegségek ellen.
2021. márc. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de egy depressziós ember soha nem tarthatna ülést, plusz egy ilyen munkához kell a mentális stabilitás. Depressziósan nem is fogod elvégezni az egyetemet
2021. márc. 25. 06:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Depressziósan is el lehet végezni az egyetemet... Persze, hogy kell mentális stabilitás, de az nem azt jelenti, hogy ők ne lennének sérülékenyek és elkerülné őket az összes mentális betegség. Ezen a pályán könnyű kiégni... A pszichológusoknak is megvannak a saját problémáik, amiket nem fognak veled megosztani, de egy másik terapeuta segítségével dolgoznak rajtuk.
2021. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetertek veled. Akarhany konyvet elolvasnak, filmet megneznek, kozel sem lesznek ahhoz, aki ateli, vagy kozeli csaladtagjan tapasztalja. Magyarorszagon valoban nem divat ezeket nagy dobra verni, vagy kifele kommunikalni, bar Csernus pl. heroinfuggo volt rendesen. De pszichiater, aki orvosit vegzett, biztosan kapott mar idegosszeroppanast, panikrohamot, hidd el. :D

Kulfoldon viszont tobben vannak, akik ezt nyiltan kezelik, akar szorongas, akar depresszio, akar ptsd vagy valami komolyabb. Harom olyan embert ismerek, aki tanul/tanult pszichologiat, egy panikos, egy ciklotimia es egy bipolaris, szoval azert vannak. De a pszichologus tanhallgatok 30-50%a is tul van mar a sajat terapiajan, bar nincs mindenkinek diagnozisa.

2021. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!