Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki depresszios, es eleve...

Aki depresszios, es eleve remenytelennek tunik a jovoje, hogy veszi ra magat a tanulasra? 19/l

Figyelt kérdés
2021. márc. 28. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk pont azzal lehetne a depressziót megszünteti.
2021. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
95%
Felkeresel egy iskola - vagy magánpszichológust, és megkeresitek a problémáid gyökerét, és rendbeteszed magad, magadtól nem fog menni, ha valóban depressziós vagy.
2021. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Sehogy, 6 tantárgyból bukok XD
2021. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk józan paraszti ésszel felfogja, hogy elcseszi az életét, ha nem tanul.
2021. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
97%

Ha tényled depresszió nyugodtan kérj segítséget, ez nem csak hiszti hanem betegség! pl. [link]

Amitől jobb lehet: mindig csak kis lépésekben gondolkodj, nem kell a világot megváltani egyből. Kitűzöl valamit amiben jó vagy, még érdekel is kicsit, és mész előre - megcsinálod a holnapi matekházit, betervezed a jövő heti bioszt stb. Tűzz ki napi, heti, havi célt, olyat ami kihívás, de nem lehetetlen. Aztán emeld a tétet kicsit mindig, így fejlődsz és szívesebben is csinálod.

Akár az is lehet cél a tanulásban, hogy idővel azoknak segíthess akik ugyanezzel küzdenek mint te most.


És legyen legalább 1 jó barátod, szülőd, háziállatod aki meghallgat..

2021. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

"Aki depresszios, es eleve remenytelennek tunik a jovoje, hogy veszi ra magat a tanulasra? 19/l"

- Mindenki "depressziós" az érettségi előtt békeidőben is, most meg még plusz itt van a világjárvány...

- Mindig mindenkinek nehéz rávennie magát a tanulásra.

- Nem csak annak van jövője, aki tanul: el lehet menni dolgozni is. Nincs abban semmi rossz. A pár év kihagyás utáni további tanuláshoz direkt jó motiváció lehet megtapasztalni, hogy milyen az élet tanulás nélkül, végzettség nélkül.

2021. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem érdemes pszichológushoz járni, mert igazából magától nem fog megoldódni a probléma. Ő tud adni akár tanácsokat is a tanuláshoz, viszont a depressziót kezeli és, ha az a probléma gyökere, akkor az segít a legtöbbet. Nekem amúgy semmiféle tanulós tipp, trükk, módszer stb. nem működött, mert valóban nem a tanulási technikámmal vagy az időbeosztással volt a probléma, hanem depressziós voltam. Egyszerűen nem tudtam koncentrálni, nem tudtam megjegyezni dolgokat, nem tudtam elég motivációt találni, fáradt voltam, elégedetlen voltam magammal stb., szóval nekem ténylegesen az segített, hogy elkezdtem pszichológushoz járni.
2021. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is hasznos tud lenni egy pszichológus. Már csak attól is, hogy az ember megfogalmazza és elmondja az érzéseit. Néha jo egy külső segítség, új prespektívákra tud rámutatni.

Le lett pontozva az első, de ha nyersen is fogalmazott, én is azt gondolom, hogy ha az ember ráveszi magát hogy elkezdjen valamit, energiát tesz bele és érdekli, akkor jönnek a sikerélmények és az segíthet kimászni ebből. Hajrá!:)

2021. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!