Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit tegyek valakinek van...

Most mit tegyek valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Kicsit ismerkedni félős de alapból vicces srác vagyok, viszont ha valami rossz történik velem az nagyon megérint.

Mostanában sok rossz történt velem. Éppen egy munkahelyen felvétel előtt álltam mikor jött a vírus és azóta is halasztva van az egész, magamban már eldöntöttem hogy úgysem lesz már belőle semmi. És ez az egyetlen ilyen munkahely a környékemen. Kiderült hogy van egy nem komoly de viszont az életemre kiható betegségem. A barátnőm nemrég szakított velem, ez rázott engem meg a legjobban. Sajnos barátaim úgy nincsenek, elvétve ha beszélek ezzel-azzal. Családommal sem olyan jó a kapcsolatom hogy tudnának ebben segíteni nekem, nem olyanok akikkel meg tudnám beszélni minden problémámat. Ezek miatt már nagyon depressziós vagyok.

Próbáltam már orvosi javaslatra Frontint, az gyakran csillapította a depressziót. Voltam már pszichológusnál is, aki a térségben az egyik legjobb, összegezve ő is azt mondta hogy nehéz eset vagyok, nem e világra való. És már én is kezdem hinni hogy valóban nem ez a világ való nekem, talán a túlvilág jobb.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Mit lenne érdemes tenni? Antidepresszáns csak a depressziót nyomja el de nem a valódi bajokat.

22/F



2020. aug. 25. 00:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%

Nem anti depresszáns kell neked, hanem Jézus:) Pont az ilyenekért adott áldozatot mint te vagy:)


Kitartást, a zörgetőnek ajtó nyittatik, és aki keres az talál.:)

2020. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%
Keress fel egy pszichiátert.
2020. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nekem már az is nagy szám hogy eddig kitartottam 😣
2020. aug. 25. 00:15
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológus nem mondhat neked olyat, hogy nem vagy erre a világra való. Egy normális pszichológus pedig nem is fog, még ha igaz is. En sem vagyok ide való, 4 féle mentális betegségem van es a pszichológus nekem sem segített, de nem mondhat ilyet. Tanácsot nem nagyon tudok adni, mert en is csak az öngyilkosságot tervezem egesz nap, de megpróbálhatnád a kórházi befekvest, illetve a pszichoterapeutát. Egy sima pszichológus hozzánk nagyon kevés.
2020. aug. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mit értesz kórházi befekvés alatt?
2020. aug. 25. 00:20
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
Pszichiátria
2020. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
4%
3 Akkor itt az ideje, hogy megismerd:) Szólj, ha szeretnéd megismerni.
2020. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#6 ja hogy kimossák az agyam? Hát nem is tudom...
2020. aug. 25. 00:24
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Ha te olyan helyen voltál, ahol azt mondták, nehéz eset vagy és nem evilágra való, akkor vagy kamuzol vagy sosem jártál se pszichológusnál, de szerintem kontárnál se, az se lehet annyira hülye hogy ilyet mondjon.

Keress egy valódi pszichológust illetve tudom, hogy nehezedre esik,(nekem is hasonló problémáim voltak-vannak)de ismerkedj és barátkozz.

Nagyon sok a hasonló fiatal akiktől annyi választ el, hogy mindketten félénkek vagytok megszólítani a másikat.

Talán egy barátnő kéne(vagyis itt egy női barát értendő)ugyanis a lányok talán empatikusabbak és érzékenyebbek és emiatt jobban megértitek egymást, lévén te is érzékeny típusnak tűnsz.

Ha meg nagyon nincs ötleted, de valami hobbi jól jönne, ami távol tart a veszélyes gondolatoktól, kezdj el sakkozni.

Megtanít logikusabban gondolkodni és így nagyob az esélye hogy talász valamit ami miatt célszerű élned. Mert biztosan van.

2020. aug. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Ha ennyire nagyon tájékozott vagy a témában es tudod, hogy a pszichiátrián kimossák az agyadat, akkor miért jössz egy névtelen fórumra segítségért? Ha nem használ a pszichológus, szerinted mi a következő lépés? Másrészt ha a frontin csillapítja a depressziód, akkor nem vagy az, mert az nem arra van. Eleve azt sem tudod, hogy mi a bajod, a pszichológus nem fog diagnosztizalni, csak a pszichiáter.
2020. aug. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!