Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhetném az ilyen...

Hogyan kezelhetném az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Sajnos több hónapja kezelnek depresszióval. Egyenlőre az elviselhető szintre jutottam de néha úgy érzem, hogy minden értelmetlen.

Néha bármilyen ártatlan dologról eszembe jut a múltamból egy érzés, egy rövid történet ami általában szégyenérzettel jár és átélem azt ami 10-15 évvel ezelőtt történt mint ha most történne. Próbáltam megbeszélni pszichológussal a gondjaimat de a járvány helyzet miatt csak a munkahelyén dolgozik és már nem vállal magán kezeléseket. A pszichiáterrel csak rövid konzultációk lehetségesek, nincs idő konkrét dolgokról beszélgetni.

Mit tennétek a helyemben amikor rám tör a múlt? Átélem most azokat a helyzeteket is amikor a távoli múltban voltam depressziós. Sajnos nincs kivel beszélgessek. Párszor próbáltam beszélgetni a feleségemmel de nem érti miről beszélek és zavarja ha a betegségemről beszélek.



2021. jan. 17. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát de ez milyen már hogy nem lehet néha beszélni a betegségről a feleségeddel.
2021. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is keress másik feleséget, teljesen komolyan mondom. Az nem társ, aki csak a móka, kacagás, egészség idején akar beszélgetni.

Vagy nem kell töprengeni a múlton, vagy el kell róla terelni a figyelmedet. Ha egyik se sikerül, akkor "A" szép dolgokra gondolj, "B"fogadd el, h a rossz dolgok is megtörténtek. De elmúltak, nem tudunk mit tenni, ilyen az élet.

2021. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szomorú, hogy a bartnered nem a legjobb barátod egyben, de nem jelent feltétlen óriási gondot.

Megbízható barát nincs?


A múltbeli dolgaidat meg el kell engedni. Nekem sem megy, szóval tudom miről beszélek :D Valóban értelmetlen minden szinte ugye, ha az élet értelmét keressük, én is racionális vagyok, de azért ha már itt vagyunk, használjuk ki, én ezt próbálom szem előtt tartani. Kellenek kis célok, dolgozni értük, aztán ennyi, majd eltelik.

Egyébként meg keress másik szakembert ha ő nem ér rá, nincs abban semmi. nem csalod meg, vagy majd ha hosszan elmesélve is de lesz más is aki megérti a gondot, ő csak egy szaki.

2021. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Online pszicho

Meditacio

Mantrak;elengedem a multat

Nemtudaz valtoztatni a multon. Fogadd el, gondokkodj miert tortent,

2021. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!