Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen tönkremegyek. Tanácsok?

Teljesen tönkremegyek. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Sokan ismerhettek már engem sajnos vagy nem sajnos.. Én vagyok az az idióta 17 éves aki hipohonder és minden baja van. Egyszer a szeme fáj és azthiszi zöldhályog, máskor a szíve és azt hiszi mindjárt meghal, máskor meg persze "agyvérzést kapott".. Lassan kikészülök, ajánlottátok a pszichiátriát, de oda meg nem akarok menni, nincs kedvem skizofrének meg súlyos mentális idiótákkal egy légtérben lenni. Azért talán nem annyira súlyos az én problémám mint nekik.. Volt ugye nekem kb 1 hétig a zsibbadások stb.. fullra "Beleéltem" magamat a szklerózis multiplexbe, majdnemhogy elfogadtam hogy az van, semmi diagnózissal, orvoshoz se mentem, se semmi. Elmúlt persze.. nevetséges. Most az agyhártyagyulladástól kezdtem el RETTEGNI, konkrétan nem tudom élni az életemet, félek, hogy valahol elkapok egy baktériumot és 24 órán belül belehalok ebbe a sz*rba.. Most voltam náthás, vagy koronás, senki se tudja, a háziorvos koronagyanúsként kezelt engem. És most azóta nagyon enyhén néha megáfájdul a fejem, de megmutatni se tudom hol, csak úgy fáj. És remegek, rettegek az agyhártyagyulladástól. Tegnap este ment egy műsör, azthiszem az a neve hogy szörnyek belül, vagy nem tudom, a TLC-n, pont ott volt egy kisgyerek aki bakteriális agyhártyagyulladás miatt amputálták a lábait, napokig kómában volt, rémálom. Na nem is aludtam éjszaka, néztem a tüneteket, mondom úristen, fejfájás? Hát az fáj is. Na akkor még majdnem a mentőt is kihívtam, mert addig idegesítettem magamat amég a pulzusom felment 140-re. Lassan tényleg kikészülök, pedig úgy igazán csak 2-3 hónapja van jelen nálam ez a közepesen súlyos hipohondria (vagy súlyos?) hogy bármit látok, ami súlyos, halálos, akkor már úgy alakítom az életemet hogy pl nem is rendelek semmit az internetről, amit akartam volna, mert mindig azt van bennem, hogy kitudja egyáltalán, hogy amire megjön nem-e halok meg abban a betegségben amit kinéztem.. Szóval nagyon durva dolgok folynak bennem jelenleg. Sajnos ez visszavezethető traumákhoz, pszichológushoz fogok emiatt járni.. Egyáltalán ha valaki ezt elolvassa annak nagyon szépen köszönöm!

2020. júl. 11. 15:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A rendeléses részt egy picit elkapkodtam, ott azt akartam írni, hogy ha valamit szeretnék rendelni az internetről, tegyük fel egy televíziót, akkor meg se rendelem, mert nem vagyok benne biztos hogy megélek még 3 munkanapot! Nagyon durva.
2020. júl. 11. 15:22
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Te túl sokat foglalkozol magaddal ezért van időd erre a hipohondriára

Menj el dolgozni és válassz egy olyan sportot ami kimerit a nap végére és legfőképp nem kell a legutolsó szúnyogcsipést vagy fejfájást is felfújni, ne foglalkozz annyit magaddal

Hagyd, hogy menjen az élet magától: vagy megoldódnak a problémák és akkor rendben, vagy pedig ha nem oldódnak meg akkor fordulj orvoshoz az adott problémával

2020. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szeptembertől új iskola, minden megváltozik. Szerintem azzal elmúlnak ezek is. De addig valahogy el kéne legyek. A sportól is félek, mert a pulzusomat magasnak érzem, félek hogy megáll a szívem közben
2020. júl. 11. 15:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Mérd meg a pulzusod nyugalmi állapotban 60-80 között a jó (ha kicsit alacsonyabb vagy kicsit magasabb még elmegy)

A sporttól meg felugrik aztán majd visszaesik a normál szintre

Egyébként meg bárkinek, bármikor megállhat a szíve

2020. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
66 a pulzusom, most megijesztettél az utolsó mondatoddal
2020. júl. 11. 15:36
 6/11 anonim ***** válasza:

A pulzusod jó de a szívleállás bármikor bárkinél beállhat 0-tól 100 éves korig

Ezt hivják tisztázatlan eredetű, hirtelen halálnak de ez csak az emberiség kis százalékát érinti, nagy átlagban abszolút nem jellemző

Érdemes valamit sportolni egy héten 3-4X mert az erősiti a szívizmot

2020. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó de én mostmár ez miatt is stresszelek hogy kitudja mi lesz istenem elegem van
2020. júl. 11. 15:58
 8/11 anonim ***** válasza:

XD vicces vagy

Kezdj el sportolni minél hamarabb, hogy erősítsd a szived

2020. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
XD
2020. júl. 11. 16:19
 10/11 A kérdező kommentje:
amúgy kondizok már évek óta, csak most abbahagytam pár hete
2020. júl. 11. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!