Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől érezhetek így?

Mitől érezhetek így?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy nem tudok, nem merek segítséget kérni másoktól. Kellemetlenül is érzem magamat, ha segítséget akarnék kérni. Egy durvább példát felhozva: Tegyük fel, hogy megsérülök halálosan és vannak körülöttem emberek. Én azt érzem, hogy még ilyen helyzetben is inkább magam próbálnék segítséget hívni (pl:mentő), minthogy másokat megkérjek rá. Sőt, ha én fizikalig képtelen lennék bármit is tenni, akkor előbb választanám azt, hogy meghaljak, minthogy segítséget kérjek.

2021. ápr. 3. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül, több ember rendelkezik ezzel a tulajdonsággal. Viszont nem ciki segítséget kérni, ezt ne feledd! Segítségre bárki, bármikor szorulhat, így ez nem egy olyan dolog, ami miatt kellemetlenül érezd magad. Ezt próbáld elfogadni.
2021. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem azt érzem, hogy ciki lenne, hanem, hogy nem akarok senkit sem terhelni a problémáimmal. Előbb segítenék én máson, minthogy nekem segítsenek. Akármennyire is hülyén hangzik.
2021. ápr. 3. 23:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ertem azt, amirol irsz, en is ilyen vagyok.

Jarok pszichologushoz, es tobbszor elojott mar ez a tema. Egyreszt tobbszor eszrevettem magamon, hogy mennyire nem fogadom el a segitseget tole sem: volt, hogy latta, hogy mindjart sirasban torok ki, es felajanlotta az ott levo zsebkendot. En csak legyintettem erre. Vagy volt egy eset, ahol rengeteg kerdest tett fel, probalt segiteni, hogy felidezzek valamit, en meg azt mondtam neki, hogy majd otthon atgondolom. Nagyon lelkiismeretfurdalasom lett, amikor otthon eszembe jutott, hogy o csak segiteni akart, en meg ezzel leallitottam. Kovetkezo alkalommal bocsanatot kertem tole. Erre o: ezt akaratlanul csinalom, semmi gond.

Egyebkent amikor nyiltan a segitsegkeresrol beszeltunk: 1) segitsegkereskor kiszolgaltatotta valunk, alarendeltek leszunk; 2) megmutatkuk a gyengeseinket es egy perfekcionista nem szivesen vallja be, hogy valamit nem tud megoldani.

En ezek miatt nem szivesen kerek segtseget. Elmegyek a vegsokig, es ha tenyleg nem tudom megoldani egyedul, akkor fordulok valakihez, de mindezt iszonyatos felelemmel bizonytalansaggal es bizalmatlansaggal :( es alig varom, hogy valahogyan viszonozzam ezt :)

Bennem ilyen erzesek vannak, es lehet, hogy a fenti ket pont (kiszolgaltatottsag, perfekcionizmus) szinten valaszt ad szamodra is.

2021. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Igen, lehet ebben is valami.
2021. ápr. 4. 10:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!