Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ismerhetek meg egy...

Hogy ismerhetek meg egy szociális szorongással küzdő lányt? Hogy férkőzhetnék a közelébe?

Figyelt kérdés
Nyakatekert módon tudok erről a lányról elég sok mindent.A betegségét hogy éli meg,és a valódi jelleméről is.Nagyon tetszik minden téren.De ismerni nem ismerjük egymást,még csak látásból sem.És tudom hogy hallani sem akar senkiről,nem ismerkedik senkivel,nincsenek barátai,egyáltalán nem nyitott egy párkapcsolatra sem.Hogy érhetném mégis el,hogy szóba álljon velem? Milyen élethelyzet eredményezné azt,hogy felfigyeljen rám,és meglássa bennem azt hogy komolyan szeretném megismerni,és nem bántanám a betegsége miatt,elfogadnám és megérteném a problémáit?

2021. ápr. 4. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem lassan és óvatosan nyiss nála és kezdeményezz. Mutasd meg, hogy nincsenek rejtett szándékaid és kíváncsi vagy rá - nyitott kártyákkal játssz mindvégig. Meséld el, honnan és mit tudsz róla - és hogy mit látsz benne, mit kínálsz neki.

Teljesen esélytelen arra várni, hogy felfigyeljen rád vagy ő kezdeményezzen.

Szociofóbiás voltam (szerencsére sikerült leküzdeni) így nagyjából ismerem belülről ezt az állapotot. Azért nem kezdeményez és azért mondja azt, hogy nincs szüksége senkire, mert sérült korábbi kapcsolatokban, mikor kimutatta hogy mások szeretetére és elismerésére van szüksége - és nem akar többé sebezhetőnek mutatkozni. Ennek ellenére továbbra is erre vágyik. Még ha ezt esetleg magának sem vallja be. (Nekem is volt egy olyan hardcore időszakom, amikor a párkapcsolatot és a másik nem közeledését teljesen elutasítottam - mert attól féltem, hogy csak kigúnyolnának és senki nem is akarna velem lenni.)

Volt néhány személyes barátságom a legnehezebb időszakban is, mikor valaki odajött hozzám barátkozni és láttam rajta, hogy tényleg érdeklődik és értékes ember, akivel lehet beszélgetni. Nem kétszínű, nem játszmázik, stb. Szóval nem esélytelen a dolog. :)

2021. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nyitott a párkapcsolatokra, akkor ilyen szándékkal felesleges felé közeledni. Legjobb esetben is csak barátok lehetnétek, de nem több, még akkor sem, ha szimpatikus vagy neki.

Egyébként meg nyilván ugyanúgy tudsz vele megismerkedni, mint bárki mással: beszélgetést kezdeményezel vele, és reménykedsz, hogy viszonozza. Ha nem, akkor békén hagyod.

2021. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem én vagyok ez a lány 😅 Amúgy nem, de sok ilyen van nőben/férfiban is.
2021. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
"Azért nem kezdeményez és azért mondja azt, hogy nincs szüksége senkire, mert sérült korábbi kapcsolatokban, mikor kimutatta hogy mások szeretetére és elismerésére van szüksége - és nem akar többé sebezhetőnek mutatkozni. " ezt azért vitatnám, nem minden ember sérült, aki nem akar kapcsolatot, szimplán bizalmatlan, elvan egyedül, magának való. Volt egy ismerősöm anno aki konkrétan világutazó volt, sosem vágyott szerelemre azt mondta, mindig a kutyájával utazott.
2021. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az édesanyját ismerem.Általa tudok sok mindent a lányról.De nem szoktak beszélni a problémáról egyáltalán.Így az nem járható út,hogy józan ésszel meggyőzze az édesanyja.Kinyírná,vagy nem is állna többet szóba vele,ha tudná hogy kavar a háta mögött.Persze anyuka csak jót szeretne a lányának.Elmondása szerint vágyna sokszor kapcsolatra,és komolyabb dolgokra is,családra,normális életre.De sajnos annyira uralja a személyiségét a betegsége,hogy képtelen felülemelkedni rajta.Én úgy tudom max. 1-2 kapcsolata volt.Sok sérelem érte,egészen más miatt.Nincs kibékülve önmagával sem.

Az édesanyja által kis betekintést nyertem a lánya jellemébe,és nagyon aranyos,kedves lány lehet.Úgy érzem szerencsés az a személy,akit közel enged magához.Még akkor is,ha az édesanyja biztosan elfogult azért a lányával kapcsolatban.

Egyrészt önző okból szeretnék vele megismerkedni,mert én látom vele a jövőm,és tetszik az a jövőkép.Másrészt nagyon megsajnáltam ,mert sok rossz dolgon kellett végigmennie,nehéz dolgokat kellett megélnie.És rossz nézni hogy boldogtalan az élete,vagy legalábbis nem teljes a boldogsága,mert van egy mentális betegség,ami korlátozza az életét.Úgy szeretnék segíteni neki,akár csak megértéssel,elfogadással.Talán erre volna a legnagyobb szüksége.

De elérhetetlen,megközelíthetetlennek tűnik.

2021. ápr. 5. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az, hogy az anyja mit mond róla, az nem számít. Te dolgod, próbálj meg vele barátkozni, de szerintem semmi értelme addig, amíg nem fog tudni nyitni az emberek felé. Az sem mindegy, hogy te most őt felkarolni akarod, vagy járni is vele, mert tetszik, sajnálatból nem szabad hozzá közeledni. Segíteni neki akkor tudsz majd, ha ezt ő is akarja.Nekem ez alapján az utolsó hozzászólás után úgy tűnik, mintha ezt a mentális problémáját akarnád felhasználni arra, hogy közeledj felé.
2021. ápr. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha megtudnám, hogy a pasi, akinek bejövök az anyámhoz ment érdeklődni, hogy én milyen ember vagyok, kétlem, hogy szóba állnék az illetővel.

2. A visszahúzódó emberek általában nem akarnak sebezhetőnek vagy mindenáron szánni valónak látszani. Ha megtudná, hogy sajnálod és egyfajta megmentője akarsz lenni, hát, kétlem, hogy bárki örülne ennek, akár valóban sérült az illető mélyebben, vagy csak félénk és 99%-ig introvertált.

2021. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyenlő partnerként kell az emberekre tekintened és nem valakire olyanra, akinek a segítséged kell. Ha kedvelne téged nyitna feléd, vagy legalábbis látszódna a viselkedésén (hidd el, látszódik/érződik, ha a közelében vagy). Ha nem kíváncsi rád nem is fog neked megnyílni, meg egyáltalán, ne is akard, hogy a múltjukról beszéljenek neked az emberek és a legmélyebb érzéseikről, ezeket későbbre kéne hagyni, nem gondolod? Az embereket olyan dolgokról kell beszéltetni, amit szeretnek, imádom a látványt, amikor valaki valami nagy céljáról vagy szeretett dolgáról mesél. A rosszat és a szorongása okát hagyjad csak sokkal későbbre.
2021. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!