Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet legyőzni a szorongást?

Hogy lehet legyőzni a szorongást?

Figyelt kérdés

Pl ha valaki fél felhívni másokat telefonon vagy felszólalni mások előtt stb


Jön a szorongás érzés és a testi tünet ezek néha elveszik a szorongó ember figyelmét.

Pl ha valaki beszél hozzám és rám tör nehezebben koncentrálok oda. Stb


(Enyhe szociális szorongásom van és azért van bennem egy kis szorogas csak néha elég zavaró)



2021. márc. 28. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem csak leküzdeni lehet, nem múlik el teljesen.
2021. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Én ilyenkor elkezdek mélyen ki-be lélegezni és csak figyelem ahogy lenyugszik a testem
2021. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha saját magadtól gyakorlással nem tudod leküzdeni, akkor klinikai szakpszichológus/pszichoterapeuta által vezetett pszichoterápiával teljesen megszüntethető.
2021. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
sportolj, imádkozz :) ez a kettő:) pedig én is nagyon szorongós egyetemista vagyok GYTK
2021. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet ki kell lépj a komfortzónádbol. A telefonálásnál idegen hívaskor mindig úgy kezd,hogy Jónapot kivanok xy vagyok miben segíthetek. Ha te hívsz akkor jónapot kivánok xy vagyok xy-t keresem.


Ezek egy idő utan lenyugtatnak és minden hívás ugyan olyan lesz.

Nekem az segített,hogy az első barátnőm nagyon extrovertált volt. Mindenkivel tudott beszélni és bemutatott mindenkinek. Egy ideig nagyon zavart, borzalmasan nehez volt,de lassan megtanultam kezelni a szituációkat.


Régen mielőtt felhívtam valakit elpróbáltam mit fogok neki mondani.

Ma már a terhes nőböl kibeszélem a gyereket.

Mindössze borzalmasan sok és nehéz gyakorlás kérdése.

2021. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!