Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Füves cigi, most látom második...

Füves cigi, most látom második alkalommal a tv-ben,(sorozat) hogy egy pasasnak aki jointokat szív, paranoiás gondolatai vannak. A füves cigi valóban ezt okozza?

Figyelt kérdés

Mennyire jellemző ez a paranoid tünet és a fű mennyire torzítja a gondolkodásmódot?


Vagy milyen gondolkodásmódod béli változásokat okoz?



2021. ápr. 4. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Semmi ilyesmit nem okoz


Engem ellazit, megnyugtat...

2021. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak ilyen gondolataim tőle, ezért is hagytam abba annó. Azóta 1-2 alkalommal próbáltam újra, de nem jelentkezett ilyesmi.

Mondjuk hozzá kell tennem, hogy olyan 17-18 évesen rendszeresen toltuk legalább hetente. Volt hogy elalvás előtt is. Sok volt szerintem.

Furcsa ok nélküli erős félelmet éreztem és a végén már jó élmény sem volt az egész.

Amúgy elég ritka hatás ez, mert senki nem panaszkodott ilyesmire akkor a társaságból. Röhögcséltek meg hülyéskedtek inkább. Valószínűleg alapból is van bennem egy hajlam erre, volt is a családban súlyos mentális beteg.

Ez van. Nem akkora dolog amúgy. Ismerni kell magad és a határaid.

2021. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És ha túlzásba viszik, túl gyakran vagy egy alkalommal túl erőset szív valaki, akkor miben más mint a nevetgélős, átlagos füves cigi?
2021. ápr. 4. 20:01
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

3, Nem ilyen módon oszlik ez meg. Ha túlszívod magad 1x az a legtöbb embernek csak bealvással vagy bambulással jár. Nézel magad elé és becsúszol a saját kicsit mérgezett elméd gondolatai közé.

Ha túl gyakran szívsz, akkor az már járhat ilyen következménnyel, de csak akkor ha eleve hajlamos vagy rá, ami elég ritka. Különben csak annyit veszel észre, hogy nem jutnak eszedbe dolgok néha. Attól még nevetgélhetsz közben nyugodtan.

Ha arra vagy kíváncsi én mit éreztem pontosan, akkor képzeld el mintha valaki megakarna ölni és kergetne egy késsel te meg rohansz el és állandóan a hátad mögé nézel, hogy milyen távol van a gyilkos és közben rettegsz, hogy mikor fogod a hátadban érezni a kést. El tudod képzelni ezt az érzést? Na kb ilyen félelmet éreztem csak nem volt semmi megmagyarázható oka. Figyeltem az embereket, akik szembe jönnek az utcán és azon gondolkoztam, hogy miért utálhatnak vajon meg ilyenek. Elég beteges élmény volt ez.

2021. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
darkerthanblack okosan tetted hogy leállítottad magadat!
2021. ápr. 4. 20:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem volt annyira nehéz szerencsére, mert nem okoz olyan erős függőséget és rossz élmény is volt a használata már. A cigit nekem nehezebb volt abbahagyni.
2021. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amit 2#-es mond, lehet benned volt valami félelem, egy rossz érzés, és ezt felerősíti.

Legyen közben benned egy apró szándék a vidámságra, örömre...és ha megjelenne a félelem, rögtön "töröld".

2021. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nekem még pánikrohamaim is voltak tőle. Attől függ, hogy hajlamos e az illető mentális betegségekre. Ha igen, a marihuána lökhet egyet rajta és kihozhatja a tüneteket. Paranoiát, extrémebb esetekben skizofréniát is okozhat.
2021. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ruby04 ***** válasza:
100%
A cannabis azt nagyítja fel, ami benned amúgy is megvan. Ha nem vagy parás típus, akkor nem okoz rosszat, sokat szorongó embereknek kifejezetten kellemetlen tüneteket tud okozni.
2021. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es így van. ment a zöld.
2021. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!