Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem beteges egy kicsit ha...

Nem beteges egy kicsit ha valaki szinte mindent feljegyez hogy mit mikor vett vagy kapott?

Figyelt kérdés

Pl elektromos eszközöket, kütyüket mikor mennyiért vette, mennyi garanciával. Kutyát/macskát mikor szerzett be meg ilyenek. Ha pl új bútort szerez be és vagy lecseréli a régit.


Szinte minden ilyen dolgot felírok. Normális ez, más is csinál ilyet?



2021. ápr. 5. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Persze, normális.
2021. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Főleg azért, mert mindent elfelejtek, illetve utólag szeretem ezeket visszanézni és átgondolni, hogy a jövőben esetleg mit érdemes másképp csinálni.
2021. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, precízség, pedantéria. A legtöbb embernek nincs ilyesmire igénye és/ vagy ideje, de nem kóros, hobbinak is fel lehet fogni. Vki a lemezeiről ír listát, vagy a ruháiról.
2021. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha pl valami elromlik azt nem veszem ki a listából, hanem azt is feljegyzem hogy mikor romlott el.
2021. ápr. 5. 13:10
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Itt a peldaul kutyat, macskat "beszerzes" ijeszto egyedul. Azert ezek egy elet soran nem ugy mennek, mint a cipovasarlas, remelem, nalad sem.
2021. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Èppen ezaz. Hogy nem. Csak nem tudom megjegyezni hogy mikor került hozzánk ès hogy mennyi idősen. De így hogy feljegyzem tudom.
2021. ápr. 5. 15:19
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Kényszeres-rögeszmés személyiségzavar is lehet:


egy olyan személyiségzavar, amely magában foglal egyfajta beteges vágyat a tökéletességre, valamint megszállottságot a szabályokra és a szervezésre nézve.[1] Az OCPD-s személyek aggodalmat érezhetnek, ha észreveszik a nem helyén való vagy nem az ő szabályaik szerint működő dolgokat. Ez a dolgok elvégzésének rutinos, szabályos módjához vezethet, akár saját maguk, akár családjuk életéről legyen szó.


Az OCPD-s betegek első tünetei: belefeledkeznek a részletekbe, szabályokba, döntési listák készítésébe, rendszerességbe, szervezésbe vagy akár menetrendekbe; hitük merev és megváltoztathatatlan; perfekcionizmus, amely zavarja őket a feladatok megoldásában; túlzott hangsúlyt fektetnek idejük megfelelő beosztására; nagyon lelkiismeretesek; rugalmatlan erkölcsökkel, etikával és értékrendszerrel rendelkeznek; felhalmoznak olyan dolgokat, amelyek már értéktelenek; és vonakodnak attól, hogy átruházzanak egy feladatot/munkát valaki másra, mert félnek, hogy szigorú szabályaik így nem fognak teljesülni.



Forrás: wikipédia

2021. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez alap. Rendszerezett.


Én még nem álltam át erre, így szívok is, ha elromlik valami, ha már fejből nem emlékszem, hogy 2, 3 vagy 5 év garancia volt rá.

2021. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez furcsa, állhat mögötte személyiségzavar. Kérdés ha abbahagynád kibírható lenne-e vagy szenvednél ha nem csinálhatod ezt?
2021. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Vannak olyan dolgok itthon amiket nem írtam fel, még régi dolgok és bosszant, idegesít hogy nem tudom hogy mikori. pl a régi számítógépeink, nemtudom mikor vettük őket és mikor cseréltük le, mikor romlottak el.
2021. jún. 7. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!