Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legjobb megoldás szociáli...

Mi a legjobb megoldás szociális fóbiára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyjából 3/4 éve kialakult egy nagyon erős szociális fóbiám. Sajnos ez testi tünetek formájában is megnyulvánul(remegés,pirulás,izzadás). Félek enni, inni vagy éppen kezet fogni idegenekkel/ idegenek előtt. Ez persze korábban teljesen természetes dolog volt. Amikor mondjuk új embereknek kell bemutatkoznom, azonnal remegni kezd a testem. Még nagyon fiatal vagyok, így ez félek, hogy hátráltatni fog a tevékenységeimben és jövőbeni terveim megvalósításában.

Szerencsére a kezdeti tünetekhez képest javultam, azonban még egy bizonyos szinten megvan, ami nagyon zavaró.

Van -e/ Volt- e közületek bárki hasonló cipőben? Ha sikerült kigyógyulni, akkor milyen módszerrel?

Tudtok ajánlani egy kiváló, lelkiismeretes szakembert?


Előre is köszönöm!



2021. ápr. 6. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Itt majd mindenki pszichológust fog javasolni, pedig leggyakrabban csak a HPA tengelyt és a bolygóideget kell rendbe tenni. Sajnos ezek csak akkor maradnak rendben, ha a bélflórádat is rendbe teszed, hiszen ahogy most étkezel, attól lettél beteg. Ha ugyanígy folytatod, szedhetsz akármilyen csodabogyót, visszatér a nyavalya is.
2021. ápr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hipnobehaviorista (hipnózisban alkalmazott viselkedésterápia) kezelés a leghatékonyabb.
2021. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm az eddigi válaszokat.

Az étrendemen elkezdtem változtatni, illetve a bélflórát is igyekszem regenerálni. Annyi, hogy összefüggést vettem észre az étkezés és a tünetek között.

Igen, olvastam a hipnoterápia jó hatásáról. Esetleg egy jó szakembert valaki ismer?

2021. ápr. 7. 09:28
 4/5 kretens ***** válasza:
0%
Neked valami önbizalom növelő dolog kell.Ez szerintem lehet nálad vagy fizikai hogy bátrabb legyél vagy sexuális hogy ne légy kishitü.Iratkozz be karatéra plusz az örömlányokat nem érdekli a méret.
2021. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó sok hülye van itt.


Menj el egy pszichológushoz!

2021. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!