Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiát egyedül is...

A szociális fóbiát egyedül is le lehet győzni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nagyon elegem van a kínos szituációkból, amikor idegen emberekkel kell beszéljek(postás, pénztáros stb.) állandóan szorongok. Elpirulok, leizzadok és iszonyatosan halkan tudok csak megszólalni.

Egyébként pedig szeretek emberek között lenni, ismerkedni, de ez a szorongás nagyon megnehezíti mostanában.

A szüleimnek nem szeretnék róla beszélni, így szakemberhez sem tudok elmenni. Annyira szégyellem magam miatta. Van egy iker testvérem, aki egy kényszerbetegségben szenved. Ő már gyógyul, jár szakemberhez, gyógyszert szed. Mindig én vagyok az, akire a szüleim nagyon büszkék. Rólam beszélnek minden rokonnak, ismerősnek. Kitűnő tanuló vagyok, sportolok és próbálok mindenben remekelni,hogy még büszkébbek legyenek rám. Látom rajtuk, hogy a testvéremre is büszkék, de sokszor szomorkodnak a betegsége miatt. Ilyenkor attól lesznek boldogok, ha látják én nem ilyen vagyok, én „jó“ vagyok. Ezért is elásnám magam, ha csalódást okoznék nekik ezzel. Próbáltam egymagam leküzdeni. Kiírtam magamból, még többet sportoltam, sokat beszélgettem a barátaimmal, de ha jött a postás ugyanúgy elő jött ez a szorongás. Szeretek kimozdulni, boltba is menni, de a pénztárnál mindig előre megtervezem, mit mondok és aztán pedig szorongok... Mit tudnék tenni ellene?



2020. máj. 8. 14:27
 1/3 A kérdező kommentje:

Elnézést az esetleges hibákért, nem tudom ezt sírás néllül leírni.

Egyébként 14 éves lány vagyok.

2020. máj. 8. 14:29
 2/3 A kérdező kommentje:

„de ez a szorongás nagyon megnehezíti mostanában.“

Igazából úgy érzem, mindig is jelen volt, de most talán a serdülőkor miatt felerősödött.

2020. máj. 8. 14:35
 3/3 9abor ***** válasza:
100%

Talán azzal, hogy itt elmondtad nekünk, már készen állsz segítséget kérni. Segítséggel (szüleid, pszichológus, stb) talán gyorsabban menne.


egy dolog azért eszembe jutott. leírom ide:

Mikor legközelebb a péntárnál állsz majd sorban, előtte hívd fel a legjobb barátod/barátnődet és hagyd, hogy beszélgessetek egészen addig, amíg nem végeztél a pénztárnál. ugyanis a lényeg, hogy ne tervezd el, hogy mit fogsz mondani, mert éppen az stresszel, miközben eltervezed. Próbáld ki. Ne aggódj a fizetés miatt – menni fog – és közben meg legyőzöd legalább ezt a pénztár-dolgot.

2020. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!