Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja a férjemnek? Csak...

Mi baja a férjemnek? Csak szerintem nem normális amit művel?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha rossz kategóriában van a kérdés. Arra gyanakszom már rég óta, hogy a férjem erősen hipochonder. Ez abban nyilvánul meg, hogy amikor gyógyszert/gyógykészítményeket lát, akkor hirtelen pont olyan betegsége lesz, mint amire az a gyógyszer jó. Erre hivatkozva pedig addig eszi a gyógyszert, amíg van belőle. Ha nincs gyógyszer itthon, akkor érdekes, nincs semmi baja. Írok példákat.

Van itthon egy doboz, amiben alapvető gyógyszerek, vitaminok és elsősegélyhez szükséges dolgok vannak.

Gyógyszerekből ezek szoktak lenni itthon: hashajtó, széntabletta, fájdalomcsillapító(Algoflex forte/Advil), lázcsillapító, görcsoldó, Neo Citran, tengervizes orrspray, gyógyszeres orrspray. Ezek azért vannak, ha kell, akkor legyen. Bevásárolni én szoktam, tehát nem mindig tudja a férjem mi van itthon. De amint észreveszi, hogy vettem pl Neo Citrant, akkor kitalálja, hogy ő nagyon beteg, megfázott, és addig issza, amíg van. Ha meglátja, hogy van gyógyszeres orrspray, akkor elteszi magának(úgy, hogy semmi baja) és azt állítja azért kell ez, mert por megy az orrába a munkahelyén. Érdekes, mikor nincs orrspray, se előtte, se utána nincs ilyen baja. Amikor mondom, hogy erre nem indokolt az orrspray használata és a tengervizes bőven elég lenne, akkor hisztizik, hogy miért sajnálom tőle. Ha fájdalomcsillapítót talál, akkor egyből fáj a feje/foga, szintén elteszi magának, addig eszi, amíg van. Hashajtót is hármasával veszi be heti egy-két alkalommal biztos. Olyan is volt már két alkalommal, hogy orvos írt fel nekem vényköteles antibiotikumot. Erre ő bevett belőle, mondván, hogy fáj a feje. Mondtam akkor neki, hogy ez egy az nem erre való, nem hat rá semmit, másrészt ezt nekem írta fel receptre az orvos. Ilyenkor is csak puffog, hogy én ne szóljak már rá azért mert "rosszul van". Mondtam azt is, hogy menjen el kivizsgálásra, ha mindig van valami baja, erre azt válaszolja, hogy nem megy, mert nincs semmi baja. Egyébként állandóan panaszkodik, hogy fáj a hasa és tényleg nagyon rossz az emésztése. Viszont szerintem ez meg a sok gyógyszertől van, meg a rengeteg kávétól. Ettől eltekintve teljesen normális, józan életű a férjem, viszont ez a viselkedése nagyon aggaszt. Ez hipochondria? Mit tegyek? Ő nem látja be a problémát.


2021. ápr. 8. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom pontosan minek nevezik, de szerintem sürgősen keressetek egy orvost aki megmondja, mert vagy hosszú távon tönkre teszi a szervezetét, vagy lesz egy túladagolás rövid távon. Ez azért már túl megy a hipochondrián szerintem.
2021. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
valami nem oké, az tuti. előbb-utóbb tönkre fogja tenni a máját
2021. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Fenyegesd meg, hogy súlyos májbeteg lesz. Nem vicc, tényleg. Angliában sokan azért halnak meg, mert a Panadolt túl sokáig eszik, vagy emelik a dózist és tönkre megy a májuk.
2021. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez hipochondria. Mindenképp el kellene vinni pszichiáterhez/pszichológushoz, mert tönkre teszi a szervezetét és a kapcsolatoknak is megárt ez a viselkedés.
2021. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Én is pszichológusra gondoltam. Mindenképp rábeszélem, egyszer csak sikerül ebből kigyógyulni.
2021. ápr. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!