Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Lényegében arról lenne szó hogy régebben küzdöttem pánik betegséggel valamint ehez kapcsolódott az emetofóbia.Volt olyan hogy a bolt közepén elkezdett szúrni a mellkasom,nem tudtam edzésekre járni mert rettegtem a hányástól féltem mi lesz ha rosszul leszek hova megyek valami borzasztó volt.Ha buszon ültem szintén sokszor előfordult. Akármit csináltam nem múlt el. Gyógynövényes gyógyszereket szedtem ,pszichológushoz jártam de nem tapasztaltam változást.Ha már kicsit is sokat ettem tartom attól mi lesz ha rosszul leszek. Voltam kórházban is hányós vírussal. De ha orvos lát akkor mindig megnyugszom.Viszont orvoshoz sem szaladgálhatok egész életemben nem megoldás. Aki esetleg esett már át ilyenen vagy tapasztalt e téren pár dolgot megköszönöm ha leírja.Kb.6 hónapja véget ért ez az egész. De 2 napja sajnos megint rám tört újból és kezdődik minden előröl.Tegnap este alig tudtam aludni.Szédültem émelyegtem fájt a fejem.Mindig tartok attól mi lesz ha rosszul leszek és nem segítenek főleg jelenlegi helyzetben. Nem tudom mikor lesz már vége már azt hittem ténylegesen vége.De tegnap óta újból előjött. Mi az amit tudnék csinálni ilyenkor?
2021. ápr. 14. 00:34
 1/2 anonim ***** válasza:
kicsit diétázzál, ha főtt krumpli, sima rizs pici só, kamilla tea ez nyugtatja az idegeket és a beleket is. relaxálj, sétálj. nem élhetsz félelemben. ahogy írtad, és beismerted ez lelki eredetű mert ahogy orvost látsz, jobban leszel. ezt azért tudatosítsd magadban. ha tudod előhozni akkor le is tudod magadban nyugtatni ezt, alvás előtt ne kattogjál, ne netezzél, mert gondolom függő vagy mint mindenki már. ha meg rosszabbodik a helyzet, háziorvoshoz kérj időpontot kivizsgálásra. de ez lelki eredetű szóval, picit higgadj le és ne etesd a félelmeidet.
2021. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Igen régebben is lelki eredetű volt tehát hálistennek annyira nem komoly csak időközönként jön elő.
2021. ápr. 14. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!