Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az IQ mennyivel növelhető?

Az IQ mennyivel növelhető?

Figyelt kérdés
Mármint régebben úgy volt hogy felnőttkorban már nem lehet növelni legfeljebb csak kis mértékben (ami pontosan mit jelent? 5-10 pontot úgy átlagosan) de azóta állítólag kiderült hogy fejleszthető felnőttkorban is de mennyivel? Neten van erről több cikk is és hogy milyen módszerekkel lehet növelni. A koronavírus alatt most fejlesztő feladatokra is van idő. Minél több válasz jöhet!

2021. ápr. 14. 12:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Gyakorold a teszteket és majd elérhetsz pár ponttal többet. De tényleg ez a legfontosabb?
2021. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Semennyivel.
2021. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet növelni. Tesztekben szerezhetsz jártasságot, de attól nem leszel okosabb.
2021. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igazából lehet ez már kiderült de azt nem tudom pontosan mennyivel. Nem a teszteket akarom gyakorolni ez egy kérdés...
2021. ápr. 14. 12:59
 5/26 A kérdező kommentje:
Igazából azt hogy kismértékben lehet növelni eddig sem cáfolták bár nem tudom mit értettek ezalatt. Na de azóta kiderült hogy lehet rendesen növelni felnőttkorban is. Nézzétek utána!
2021. ápr. 14. 13:01
 6/26 anonim ***** válasza:
16%

"A koronavírus alatt most fejlesztő feladatokra is van idő. "


Úristen, de jó valakinek... nekem meg a belem kiszakad

2021. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Növelni akarod az iqdat, de nem akarsz gyakorolni. Na most akkor mi van? Vagy te valami tablettára gondoltál, hogy beveszed vízzel és tadam +10pont iq?
2021. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem, de nem magukra a teszteket gondoltam hanem a képességek fejlesztésére... Amihez például Dual N-Back-et írták meg a Sakkot Omega 3-at és egyéb ételeket Neurofeedback-et is ezen kívül a mozgást is és a rendes életmódot is.
2021. ápr. 14. 13:18
 9/26 A kérdező kommentje:
A kérdés ugyanakkor az volt mennyivel lehet növelni. Például mire gondoltak azalatt hogy felnőtteknek csak kismértékben lehet növelni? Kb 10 IQ pontra? Ha nem csak kismértékben lehet növelni az mit jelent felnőttkorban?
2021. ápr. 14. 13:20
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
És mire használnád a plusz iq-t?
2021. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!