Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az IQ mennyivel növelhető?

Az IQ mennyivel növelhető?

Figyelt kérdés
Mármint régebben úgy volt hogy felnőttkorban már nem lehet növelni legfeljebb csak kis mértékben (ami pontosan mit jelent? 5-10 pontot úgy átlagosan) de azóta állítólag kiderült hogy fejleszthető felnőttkorban is de mennyivel? Neten van erről több cikk is és hogy milyen módszerekkel lehet növelni. A koronavírus alatt most fejlesztő feladatokra is van idő. Minél több válasz jöhet!

2021. ápr. 14. 12:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én is olvastam olyat, hogy óránként növekedett valakinél ennyit.

Olvastam olyat is, hogy valakinek 10 ponttal nőtt az IQ három hónap gyakorlással.


Emellett olvastam olyat is, hogy valaki kitöltött egy IQ tesztet, használta az alkalmazást heteken keresztül, majd megint tesztelt és semmi változás nem történt. Egy ponttal nem emelkedett az IQ.


Vegyesek a tapasztalatok. Valaki ezt mondja, valaki azt.

Ez nekem kicsit olyan, mint az ezotéria. Valaki meg van győződve róla, hogy a vonzás törvénye működik és tapasztalta a hatását, míg másoknak semmi eredményt nem hozott a pozitív gondolkodás és a többi, ami a jó dolgok bevonzásához kell.



Úgy vagyok vele, hogy használom az alkalmazást és vagy megunom, vagy nem.

Bár már most is unom. Majd meglátjuk, hogy meddig fogom használni.

Nekem amúgy is probléma volt mindig is, hogy könnyen félbehagyok dolgokat. Ha semmire sem jó az alkalmazás, legalább öt perc "kötelező" kellemetlenséget beillesztek a mindennapjaimba. Ez szerintem jó mini tréning, hogy növeljem a kitartásom.

2021. júl. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
21-es Igen de kitudja hogy akinek nem nőtt mennyit Dual-N back-ezett. Ráadásul az hogy valakinek nem igazán segített nem jelenti hogy senkinek sem segít. Ha például van egy gyógyszer ami nagyon hatásos a valamilyen betegség ellen de vannak olyanok is akiknek nem igazán segít vagy csak kismértékben attól még nem egy hatástalan gyógyszerről van szó. Ha vannak olyan akinek a Dual-N-Back tényleg növelte az IQ-ját akkor nevezhető hatásos módszernek. Egyébként mi a maximum szint amit te elértél benne? Mennyi idő használat után jutottál el odáig?
2021. júl. 4. 03:05
 23/26 anonim ***** válasza:

Június 17 óta használom az alkalmazást és most már biztosan megy a harmadik szint. Addig szoktam gyakorolni, ameddig nem megy közel hibátlanul az adott szint és utána lépek a következőre.

Holnap még a harmadik szintet gyakorlom és holnapután megyek a negyedik szintre.


Majd írok, ha sikerül teljesíteni.

Te melyik szinten tartasz?

2021. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Én a 8.-nál szerintem mindjárt megvan a 9. Viszont én egy olyan fajtával játszom amivel nem tudok tovább lépni a szinteken mert magától enged tovább vagy léptet vissza. A play áruházas változattal játszom. Hogy mióta gyakorlom azt pontosan nem tudom mert össze vissza de kb 1-2 hónapja kezdtem újra. Nekem az első elakadásom ahonnan nehezebben jutottam tovább a 4. volt. Viszont játszottam valami teljesen másféle változattal is az rosszabbul ment de az eredeti jobban hasonlít a play áruházas változathoz Viszont azzal még nem játszottam.
2021. júl. 4. 21:53
 25/26 A kérdező kommentje:
Mármint az eredetivel.
2021. júl. 4. 21:54
 26/26 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel a változatával játszom. Bármelyik szintet lehet benne gyakorolni.

2021. júl. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!