Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan pszichológiai...

Létezik olyan pszichológiai szolgáltatás, amit verbális kommunikációs nehézséggel küzdő emberek írásban vehetnek igénybe?

Figyelt kérdés

Magyarországon online vagy akár külföldön (online) angol nyelven.

Nem ingyenes, bárki számára látható tanácsadást keresek, hanem rendes pszichológusi szolgáltatást, csak nem a megszokott formában.



2021. ápr. 14. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincsen. Online senki sem vállal terápiát úgy hogy nem lát/hall téged, annak nincs értelme. Mit takar nálad a "kommunikációs nehézség"?
2021. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szóban nem tudom kifejezni magam úgy, mint írásban, a gondolataim/érzéseim töredékét sem tudom közölni, illetve sokszor nem azt mondom, amit valójában gondolok (ez sokszor teljesen érthetetlen formában nyilvánul meg). Másrészt erős szociális szorongásom van, "túlérzékeny" vagyok, a beszélgetőpartnerem mimikáját/gesztusait látva sokszor leblokkolok, bezárkózom. Ezért egy négyszemközti beszélgetés számomra nem tűnik hatékonynak a problémáim feldolgozásához/megoldásához.
2021. ápr. 14. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj :) (nálam is ez van). Ha jó a pszichológus, akkor egy idő után képes létrehozni egy nyugodt és biztonságos légkört, ahol te nyíltan tudsz beszélni bármiről.

Nálunk van egy "híd", ami segít a kommunikációban. Minden terápia előtt küldök neki egy word doksit, amiben rendszerezve vannak a gondolataim. Minden alkalomnak ez az alapja, ő is felkészül belőle, és "élőben" így hatékonyabban - értsd: akadozva és keveset, de legalább beszélek - megy a kommunikáció.

2021. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ezért egy négyszemközti beszélgetés számomra nem tűnik hatékonynak a problémáim feldolgozásához/megoldásához."


A kommunikációval vagy gondban, ezen kell javítani, ezért pont a négyszemközti beszélgetés a hatékony.

2021. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez jól hangzik. Itt vagy privát üzenetben meg tudnád esetleg adnia pszichológusod nevét, elérhetőségét...? (Még nézelődöm,nem biztos, hogy őt választom,és továbbra is azt tartanám a legjobbnak, ha teljesen írásban kommunikálhatnék valakivel.) Megértem, ha ezt nem szeretnéd, semmi gond.
2021. ápr. 14. 17:39
 6/8 A kérdező kommentje:
4. Részben így van, de van néhány - szerintem - ennél meghatározóbb problémám/traumám, és attól tartok, hogy ezeket szóban még csak említés szintjén sem lennék képes felhozni, miközben oldalakat tudnék írni róla.
2021. ápr. 14. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam is vannak ilyen problémák. Ezeket először írásban fejtem ki, utána pedig beszélgetünk róla, ha látja, hogy "készen állok" rá. A vége mindig az lett, hogy megnyugodtam és meglepődtem, hogy tudtam róla beszélni.
2021. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár belőlem általában dől a szó leginkább a "hülyeségeimet" mondom, felszínes dolgokat. Vagyis a kommunikációval a hétköznapokban nincs gondom, de ahogy az érzéseim jönnek szóba megnémulok és el is felejtek mindent. Tőlem pont ezért direkt kérte (az előző válaszolókhoz hasonlóan), hogy két találkozó között írjak, ő elolvassa és megpróbálunk beszélni róla. Ha meg pont nem tudok mást (esetleg többet mondani) akkor ott van előtte, meg se kell szólaljak és úgyis segít. Szóval teljesen írásban szerintem sem életképes a dolog mert fontosak a reakcióid, de lehetőség van arra hogy írj és azt odaadd neki az ülésen. És amúgy meg ki vannak képezve/fel vannak készítve arra hogy mi legyen ha a kliens nehezen kommunikál és ezt is tudnak segíteni kezelni, persze ha nyitott vagy te is a változásra :)
2021. ápr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!