Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósnak érzem magam,...

Depressziósnak érzem magam, de bonyolult helyzetben vagyok, ki segíthet?

Figyelt kérdés
Nehéz lenne leírni mindent ami történik és történt velem, ezért röviden annyi, hogy régóta már semmi nem okoz örömet, semmihez nincs kedvem, a mindennapi dolgok is nehezemre esnek, folyton fáradt vagyok, fáj a fejem, gondok vannak a látásommal, az orvosok semmit nem találnak, így valószínűleg pszichés alapú a dolog, a sportolással jön minden orvos, de nincs motivációm elhagyni a lakást ha nem muszáj. Sokat sírok, nem értem mi értelme az életemnek, egyre többször gondolok az öngyilkosságra, mert szeretném hogy vége legyen ennek. Viszont a segítség kérsé koránt sem egyszerű. Külföldön élek már régóta, a családom is itt van bár 150km-re tőlem, Magyarországon nincs otthonom. Nem olyan jó a nyelvtudásom hogy megfelelően ki tudjam fejezni magam egy pszichológusnál, a magyar pszichológusok mocskosul drágák, nincs rá pénzem. Nem tudom mit kezdjek, évek óta tart, már csomó vizsgálaton átestem, most kezd tudatosulni mi is lehet a helyzet. De nem tudom mi a megoldás, mit csináljak.
2021. ápr. 15. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy jól eltalált antidepresszáns pár hét alatt segít. A benzodiazepin nyugtatók is, bár azokra könnyen rá lehet szokni. Ha kint nem tudsz elmenni orvoshoz , akkor gyere haza 1-2 hónapra. Ennek a kínlódásnak nem sok értelme van. Minek szenvednél kezelés nélkül hónapokig?
2021. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hova menjek? Senkim nincs Magyarországon és képzésen vagyok. Már majdnem 3 évet beleöltem, ezt a pár hónapot muszáj kibírnom már. Na meg eredetileg nem terveztem hosszútávon Visszamenni magyarba, minden közeli családtagom itt van.
2021. ápr. 15. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak ez a két verzió van. Vagy külföldön mész pszichiáterhez és pszichológushoz, vagy Magyarországon.
2021. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ankap1975 ***** válasza:

Szerintem is menj pszichológushoz vagy pszichiáterhez.

De, a mozgás tényleg segít, nagyon sokat számít. Ha nincs kedved kimozdulni, az érthető, de a kedv ( motiváció ) az pont a cselekvés után jön meg.

Szóval valahogy el kell indulnod. Kezd pl. kicsiben. Sétálj 1 percet. Ha megvan, örülj neki. Small win - kis győzelem. Legközelebb sétálj 2 percet.

Keress youtube videókat, aerob mozgásra. Rengeteg opció van.

2021. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!