Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy vagy több fénykép alapján...

Egy vagy több fénykép alapján meg lehet állapítani valakiről, hogy nárcisztikus-e?

Figyelt kérdés

A nézéséről, a mosolyáról, a szeméről, esetleg öltözködéséről, akár szelfikről, akár olyan képekről, ahol másokkal együtt szerepel.

Meg lehet így állapítani valakiről, hogy nárcisztikus-e?

Nekem van egy olyan ismerősöm, aki szerintem és mások szerint, akik jobban megismerték, nárcisztikus, de ha csak úgy megmutatom valakinek a képét, akkor 10ből 1 ember mondja rá, hogy van valami beteges a nézésében, a többinek szimpatikus.



2021. ápr. 16. 10:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Ezt csak egy pszichológus tudná akár már kép alapján megállapítani, vagy nem is lehet képek alapján?

Én úgy gondolom, hogy akivel valami nem stimmel, az az arcán is látszik és az öltözködésében is vannak érdekes jelek, csak nyilván ha a másik eleve jóhiszemű, vagy nem akar ítélkezni, vagy naiv, akkor nem jön rá. Szerintem érzék is kell ehhez, hogy már fényképről lássuk.


Szóval mi az igazság?

2021. ápr. 16. 10:42
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Lehet rá következtetni. Egy jó megfigyelő egészen kicsi jelekből megtudja állapítani az adott személy jellemét. De nyilván biztosra csak az után lehet menni, miután kialakult egy minimális kommunikáció a másik féllel.
2021. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelműen egy kép alapján szinte semmit nem lehet megmondani egy emberről sem. Egy videó már mindenképpen hasznosabb, de egy valódi szakember nem fog csak ilyen jelekre hagyatkozni. Többfajta kérdőív és egyéb vizsgálat van a személyiségzavarok diagnosztizalására, nem véletlenül. Akármennyi tapasztalata van egy pszichológusnak vagy pszichiáternek, nem fognak puszta elméleteket hangoztatni egy adott emberről, mert nem is lenne hiteles. Az, hogy mi a megérzésük például egy videó vagy egy rövid találkozás után, az más kérdés, de ilyesmi kijelentéseket nem fognak nyilvánosan tenni.

Amúgy a Szondi-teszt hasonló dolgokon alapul, úgyhogy lehet, érdekes lenne számodra utána nézni, de azt sem igazán használják manapság, mert nem túl megbízható módszer.

2021. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem lehet. Nehany medium szorakozik vele neha, hogy ranez a kepre, azt mindent leir, de hulyeseg az egesz. Csak tippel, megerzesei vannak, tul magikus gondolkodasa, elenk fantaziaja.
2021. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 manly ***** válasza:
83%
Nem mert semmi köze a külsőhöz.
2021. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem pedig igen! Egy fotóról pl sok dolog "leolvasható": pl az, hogy az illető mennyire törekszik kifelé a külvilágnak megmutatni hogy ő tökéletes. Beállított, szinte művészi szelfik. A mosoly az általában olyan, hogy a száj fel van húzva, viszont a szemek nem "mosolyognak". A nézés pedig: a szem nem csillog, hanem van bennük valami, ami nem passzol az összhatáshoz. Szóval szerintem igen, egy fotóról nagyon sok mindent meg lehet állapítani.
2021. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!