Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hassunk a hibás női...

Hogyan hassunk a hibás női önképre?

Figyelt kérdés
A 16 éves lányom teljesen hibás képet alkot magáról. Kiemelkedő eredményei vannak mindne téren mégis mindenben hibásnak érzi magát és nem elégedett magával sem testi sem eredményeiben.
2021. ápr. 18. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress neki egy pszichológust. Én is ilyen 16 éves lány voltam, most vagyok 22, az önbizalmamat mostanában sikerül helyrerakni magamtól. Gyakorlatilag a teljes középiskolai és egyetemi éveim arra mentek el, hogy utáltam magam, normális kapcsolatot létesíteni nem tudtam. Kíméld meg ettől.

A szüleire (szerintem) nem fog hallgatni, te hiába mondod neki, hogy de hát okos meg szép vagy, kislányom. Amivel segíthetsz, ha magadat és másokat sem kritizálsz külső és egyéb dolgok miatt, ne ezt hallja.

2021. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is 16 éves vagyok és ugyanabban a cipőben járok, mint a lányod. Hiába dicsérnek meg, hogy csinos vagyok, én mégis teljesen máshogy látom ezt. Én az alkatommal vagyok így. Teljesen normális alkatom van. De szörnyen nagynak látom a combomat, a fenekemet, a karomat és a vádlimat. Pedig semmi okom nem lenne rá, hiszen ha egy másik lányt látnék meg ilyen alakkal, biztos azt mondanám rá, hogy nagyon csinos. Sajnos emiatt a social felületeket lehetne hibáztatni. Ezt a szörnyű, irreális, aberrált szépségideált. Hiszen mindenhol azt látni, hogy XY modellnek ilyen karcsú, ilyen szép az arca. Holott azok a képek valószínüleg a jó fényviszonyok és egyéb utómunkák után néz ki úgy ahogy. Másfelől mit hall az ember? Vastag a lábad? Nagy az orrod? Nem vagy 50-60 kilós? Nem vagy szép. Pedig nem nem vagy szép, hanem nem olyan vagy, mint azok a lányok az instán, facen, tiktokon. Te így vagy különleges és szép, de sajnos ezt a mai gondolkodás módba lehetetlen beiktatni. Mindenkit kirekesztenek, ha egy kicsit is más. És látod kedves kérdező itt a probléma. Én ezt leírtam neked, hogy mit is gondolok erről, de még mindig úgyanúgy látom testemet és ugyanúgy is fogom látni...

2021. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!