Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért bántom magamat?

Miért bántom magamat?

Figyelt kérdés
Ne úgy értsétek, hogy késsel neki esek a csuklómnak vagy stb. Hanem, amikor ideges, szomorú, mérges, boldog, csalódott kaparom a bőrömet. Azért fogalmazok úgy, hogy bántom, mert már sebes, piros és ocsmány. Az arcomat, karomat, hátamat és a mellkasomat. Az arcomon a mikro méretű kis miteszerekből is óriási gyulladt vérző sebeket csináluk. Mindig megígérem magamnak, hogy holnaptól abbahagyom és mikor már majdnem eltűntek a sebek kezdődik elölről. Minden alkalom után sírok. Szörnyen csúnyának érzem magamat tőle. Utcára sem megyek ki. Nem mellesleg fáj! Hiszen sebes lesz, vérzik, begyullad, de én mégis csinálom. Azért ezt a kategóriát választottam, mert szerintem ennek pszichés oka van már. 1-2 éve megy ez. Pedig mikor megállom pár hétre, akkor olyan boldognak érzem magamat tőle. Szépnek!! De akkor mégis mért teszem ezt a bőrömmel?

2021. ápr. 18. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor jön ki amikor vmi érzelmi hatás ér. Én azt tudnám ajánlani hogy vagy vegyél boxzsákot és azt üsd vagy menj, ki futni biciklizni stb. Az sokat segítene. Én idegesen szoktam hülyeségeket csinálni pl volt olyan hogy bevágtam az ajtót tudtam hogy rongálom ezzel de nem érdekelt. Be is repedt az üvege ki kellett cseréltetni az üveget
2021. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha meg suliba jársz, irány a iskolapszichológus. Kérj segítseget!
2021. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan annak a jele, hogy belső szorongásod van a különböző negatív vagy stresszfaktoros helyzetekben, és a felgyülemlett idegességet lekell vezetnie a szervezetednek, de te sajnos így vezeted le... Szerintem is ajánlatos beszélned egy szakemberrel, vagy ha oda nem tudnál eljutni, akkor mindenképpen szerezz be egy stresszlabdát, vagy egy halom papírt amit tépdeshetsz, bármi, ami a pótcselekvést elfeledteti veled, és ne az legyen gondolkodás nélkül, hogy a bőrödet elkezded kaparni és véresre gyötröd magad... Nagyon sajnálom, mert nekem is volt már hasonló korszakom, nekem akkor az segített, hogy amint éreztem a pánikot vagy idegességet, fogtam egy csomó papírt és gombóccá gyűrtem, vagy pedig szintén a stresszlabdámat nyomkodtam, dobáltam, még saját magadat is "ütögetheted", de akkor sem olyan vészes, mintha a körmöddel sértenéd fel a hámréteget. A legjobb tanács amit tudok adni az az, hogy próbáld az agyad irányítani másra, ne pedig a tested bántására!❤️
2021. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segítettek!
2021. ápr. 18. 23:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is így kezdődött, de nem akartam bevallani a problémát. Szerintem ha akkor elmegyek pszichológushoz, most nem tertanék itt, hogy rosszabb napjaimon verem és vagdosom magam(karom).

Nem csak öngyilkossági kísérletekkel lehet menni pszichológushoz, lehet, hogy jót tenne. De ha a pszichológus nem jöhet szóba, kezd el edzeni, vagy alkotni.

2021. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsémre nem gondoltam sosem úgy erre, hogy szándékosan fájdalmat okozzak saját magamnak. De lehet jót tenne, ha lefoglalnám magamat. Köszönöm
2021. ápr. 24. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!